Cerkno CUP 2012ned 19.8.2012 16:38
Overall resultscreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                   Club                     Nat        S1           S2           S3           Time 



MW10  (6)                                     

    1     58 Salopek, Tihon         OK  Ris  Delnice         CRO     14:14    1   13:40    2   14:40    2     42:34 
    2    221 Lesnicka, Agnieszka    UKS Azymut Debow         POL     18:57    2   12:44    1   11:47    1     43:28 
    3    138 Ferenc, Zala           OK Tivoli                SLO     35:29    3   15:18    3   18:17    3   1:09:04 
    4    166 Kmetič, Zarja          Orientacijski Klub Polar SLO   1:13:13    4   24:39    4   20:06    4   1:57:58 

         179 Zupan, Neža            Orientacijski Klub Polar SLO                  24:43    5                        
         174 Škarabot, Anja         Orientacijski Klub Polar SLO                  25:49    6                        



M12  (5)                                      

    1    154 Tikhonov, Dmitry       Omega Moscow             RUS     34:20    1   13:00    1   12:45    1   1:00:05 

         159 Kavčič, Matjaž         Orientacijski klub Komen SLO                  38:32    4   19:03    2           
         180 Zupan, Peter           Orientacijski Klub Polar SLO                  24:02    2                        
         142 Kunc, Gregor           OK Tivoli                SLO                1:27:35    5                        
         156 Blaž, Matic            Orientacijski klub Komen SLO                  27:37    3     dns                



M14  (9)                                      

    1    103 Rejec, Gašper          OK Azimut                SLO     52:06    1   39:55    4   15:21    1   1:47:22 
    2    250 Štremfelj, Anže        OK Azimut                SLO   1:06:20    2 1:05:39    7   45:55    4   2:57:54 

          43 Wilson, Nicholas       Leicestershire Orienteer GBR   1:43:35    3   30:20    2                        
          28 Valente, Sebastiano    Gruppo Orientamento CAI  ITA                     mp        44:29    3           
         175 Škarabot, Matej        Orientacijski Klub Polar SLO                  28:29    1                        
         168 Petrovič, Gašper       Orientacijski Klub Polar SLO                  41:27    5                        
         172 Šalamun, Jan           Orientacijski Klub Polar SLO                  33:21    3                        
         193 Bonfiglioli, Leonardo  SSD GAJA                 ITA                               23:02    2           
          44 Gutman, Roee           Modiin O club            ISR                  52:00    6                        



M16  (6)                                      

    1    189 Netuka, Vojtěch       Slavia Hradec Kralove    CZE     54:11    1   32:04    1   29:50    1   1:56:05 
    2     64 Čelik, Patrik          OK Azimut                SLO   1:02:07    2   37:58    2   33:41    4   2:13:46 
    3     55 Malnar, Patrik         OK  Ris  Delnice         CRO   1:05:15    3   44:05    3   37:48    5   2:27:08 
    4    107 Rupnik, Andraž         OK Azimut                SLO   1:11:37    4   47:26    4   30:30    2   2:29:33 
    5    195 De Luisa, Andraž       SSD GAJA                 ITA   1:23:59    6   57:22    5   31:21    3   2:52:42 
    6    245 Mavri, Žiga            OK Azimut                SLO   1:17:30    5 1:07:19    6   40:06    6   3:04:55 



M18  (5)                                      

    1     74 Hvala, Gregor          OK Azimut                SLO   1:09:00    2   43:31    2 1:00:57    1   2:53:28 
    2    106 Rupnik, Tilen          OK Azimut                SLO   1:19:57    4   39:21    1 1:05:43    2   3:05:01 
    3    136 Borštnik, Aljaž        OK Tivoli                SLO   1:10:59    3   45:07    3 1:33:57    4   3:30:03 

          75 Hvala, Tomaž           OK Azimut                SLO       dns           mp      1:13:55    3           
          88 Lapajne, Jošt          OK Azimut                SLO     55:57    1     dns          dns                



M21B  (13)                                    

    1    116 Allwinger, Herwig      OK Brežice               SLO   1:02:48    1   27:33    1   39:16    1   2:09:37 
    2     56 Nikola, Toni           OK  Ris  Delnice         CRO   1:11:38    3   30:17    3   43:06    3   2:25:01 
    3      2 Stringher, Luca        A.S.D. Mareno Orienteeri ITA   1:18:48    5   28:11    2   43:49    4   2:30:48 
    4     61 Šubat, Andrej          OK  Ris  Delnice         CRO   1:15:31    4   36:54    5   40:10    2   2:32:35 
    5     77 Kacin, Emil            OK Azimut                SLO   1:10:25    2   35:37    4   57:09    6   2:43:11 
    6      1 Moret, Albino          A.S.D. Mareno Orienteeri ITA   1:24:32    6   39:56    7   45:03    5   2:49:31 
    7     53 Kezele, Kristijan      OK  Ris  Delnice         CRO   1:50:48    8   48:16    9 1:11:43    7   3:50:47 

          11 Campana, Albino        ASCO Lugano              SUI   1:44:03    7   43:14    8     dns                
          86 Gianotti, Andrea       Stankanov                ITA        mp          dns          dns                
         205 Rozzi, Alessio         SSD GAJA                 ITA                             1:12:34    8           
         111 Vukajlovič, Vladan     OK Azimut                SLO                1:34:19   10                        
         201 Germani, Marko         SSD GAJA                 ITA                             1:28:15    9           
         999 Dučak, Igor            Individuals/No club                           39:11    6     dns                



M21A  (8)                                     

    1     82 Knap, Franc            OK Azimut                SLO   1:22:19    1 1:08:24    2 1:07:53    2   3:38:36 
    2     80 Kerčmar, Matjaž        OK Azimut                SLO   1:32:25    2 1:05:40    1 1:04:32    1   3:42:37 
    3     63 Cimerman, Janez        OK Azimut                SLO   1:45:51    3 1:12:10    4 1:09:07    3   4:07:08 
    4     72 Eržen, Valentin        OK Azimut                SLO   2:07:37    5 1:10:02    3 1:15:56    5   4:33:35 
    5    222 Lesnicki, Marcin       UKS Azymut Debow         POL   2:22:36    6 1:27:17    6 1:19:28    6   5:09:21 

          92 Močnik, Nejc           OK Azimut                SLO   1:54:53    4 1:40:41    7     dns                
          84 Koprivc, Matjaž        OK Azimut                SLO                1:26:03    5                        
         192 Bartulovich, Lorenzo   SSD GAJA                 ITA                             1:13:56    4           



M21E  (21)                                    

    1    248 Kerschbaumer, Gernot   HSV Pinkafeld            AUT   1:07:23    1   32:58    1   52:18    3   2:32:39 
    2     60 Štanfel, Matjaž        OK  Ris  Delnice         CRO   1:10:51    2   36:55    2   51:13    1   2:38:59 
    3    247 Lang, Markus           HSV Pinkafeld            AUT   1:16:38    3   37:11    3   54:45    4   2:48:34 
    4    124 Prochazka, David       OK Lokomotiva Pardubice  CZE   1:18:58    4   40:17    4   57:10    6   2:56:25 
    5    243 Scharnagl, Lukas       ASKO Henndorf            AUT   1:26:52    7   41:48    5   59:28    7   3:08:08 
    6    130 Pospisil, Vitek        OK Sparta Praha          CZE   1:25:53    6   47:46    7   55:22    5   3:09:01 
    7    122 Razum, Matija          OK Japetic               CRO   1:23:50    5   47:40    6   59:36    8   3:11:06 
    8    123 Kamenicky, Matej       OK Lokomotiva Pardubice  CZE   1:38:09   10   50:05    8   51:34    2   3:19:48 
    9    150 Koerner, Ralph         OLV Landshut             GER   1:27:37    8   51:39   10 1:02:51   11   3:22:07 
   10    220 Kruk, Piotr            UKS Azymut Debow         POL   1:35:47    9   55:33   11   59:51    9   3:31:11 
   11    164 Zorman, Jernej         Orientacijski klub Komen SLO   1:43:00   11   51:33    9 1:01:05   10   3:35:38 
   12    151 Schoeps, Thomas        OLV Landshut             GER   1:44:25   12 1:05:40   13 1:24:56   12   4:15:01 
   13    225 Morla Vanrell, Josep   WAKHAN RAIDERS           ESP   2:12:56   13 1:20:26   15 1:26:51   13   5:00:13 
   14    152 Kuhnast, Alex          Omega                    BEL   2:51:39   14 1:22:14   18 1:30:27   14   5:44:20 

          27 Tremul, Michael        Gruppo Orientamento CAI  ITA       dns      1:21:26   17 1:30:52   15           
         167 Mikložič, Primož       Orientacijski Klub Polar SLO                1:17:43   14                        
         160 Kokelj, Denis          Orientacijski klub Komen SLO       dns      1:36:32   19     dns                
         117 Kropivšek, Leon        Orientacijski Klub Polar SLO                  56:13   12     dns                
         110 Tušar, Peter           OK Azimut                SLO        mp          dns          dns                
         246 Mrak, Tibor            OK Azimut                SLO                     mp                             
        1201 Čufer, David           PD Ajdovščina            SLO                1:20:26   15     dns                



M35  (21)                                     

    1     59 Salopek, Tihomir       OK  Ris  Delnice         CRO   1:07:33    1   51:40    1   55:55    3   2:55:08 
    2    120 Ocvirk, Edi            OK Japetic               CRO   1:14:24    2   53:24    3 1:06:24    5   3:14:12 
    3    115 Orehoci, Robert        OK Bjelovar              CRO   1:18:37    4   57:34    4 1:01:55    4   3:18:06 
    4    215 Gottardi, Stefano      Stankanov                ITA   1:29:05    6 1:03:58    8   55:44    2   3:28:47 
    5    131 Zemla, Tomas           OK Sparta Praha          CZE   1:23:44    5 1:01:35    7 1:10:55    6   3:36:14 
    6    217 Eržen, Boris           Škofjeloški orientacijsk SLO   2:05:22   10 1:52:29   14 1:37:54    9   5:35:45 
    7     25 Cignini, Enrico        Gruppo Orientamento CAI  ITA   3:16:10   11 2:11:16   15 1:35:11    8   7:02:37 

         212 Bocchiola, Paolo       Stankanov                ITA        mp           mp      1:35:00    7           
         126 Merunka, Darko         OK Maksimir              CRO   1:34:09    8 1:09:55   10      mp                
         191 Angeli, Fabio          SSD GAJA                 ITA   3:52:02   12      mp           mp                
         165 Anderluh, Gregor       Orientacijski Klub Polar SLO   1:17:19    3 1:01:17    6     dns                
         100 Pretnar, Janez         OK Azimut                SLO       dns        53:16    2   51:01    1           
         188 Netuka, Jan            Slavia Hradec Kralove    CZE   1:33:09    7                                     
          95 Poljanšek, Aleš        OK Azimut                SLO       dns        59:47    5     dns                
         176 Škarabot, Miha         Orientacijski Klub Polar SLO                1:11:19   12                        
         125 Kaniški, Tomislav      OK Maksimir              CRO       dns          dns           mp                
         173 Šalamun, Miro          Orientacijski Klub Polar SLO                1:23:19   13                        
         178 Vukmanović, Svetozar   Orientacijski Klub Polar SLO   2:02:20    9     dns          dns                
         169 Petrovič, Dušan        Orientacijski Klub Polar SLO                1:07:39    9                        
         199 Ferluga, Peter         SSD GAJA                 ITA                             1:48:33   10           
        1010 Kmetič, Sandi          Orientacijski Klub Polar SLO                1:10:02   11     dns                



M45  (14)                                     

    1     32 Opetnik, Siegfried     HSV KLAGENFURT           AUT   1:07:22    1   35:09    1   54:31    2   2:37:02 
    2    153 Tikhonov, Nikolay      Omega Moscow             RUS   1:12:26    2   35:26    2   58:25    3   2:46:17 
    3    149 Goeschl, Erich         OLC Wienerwald           AUT   1:34:02    3   48:55    7 1:01:47    4   3:24:44 
    4     15 Morales, Fabrice       ASM                      FRA   1:43:58    7   41:41    4 1:08:42    5   3:34:21 
    5    204 Pizzamus, Paolo        SSD GAJA                 ITA   1:43:08    5   44:59    5 1:22:34    8   3:50:41 
    6    134 Borštnik, Aleš         OK Tivoli                SLO   1:39:00    4 1:02:33    8 1:12:51    6   3:54:24 
    7     78 Kacin, Vojko           OK Azimut                SLO   1:43:12    6 1:04:15    9 1:32:35   10   4:20:02 
    8    197 De Luisa, Marko        SSD GAJA                 ITA   1:47:10    9 1:14:18   13 1:37:35   11   4:39:03 

          41 Wilson, Ian            Leicestershire Orienteer GBR   1:45:02    8 1:09:03   10                        
         170 Radovan, Dalibor       Orientacijski Klub Polar SLO                1:09:10   11 1:25:15    9           
          21 Krischan, Klaus        Ennstal                  AUT       dns        46:06    6   50:13    1           
         181 Zupan, Aleš            Orientacijski Klub Polar SLO                1:09:50   12                        
         202 Leoni, Gianluca        SSD GAJA                 ITA                             1:21:32    7           
       10000 Močnik, Silvij         OK Azimut                SLO                  40:55    3                        



M50  (7)                                      

    1    127 Olesk, Raul            OK Põlva Kobras         EST   1:30:14    2   42:11    1   47:00    1   2:59:25 
    2    145 Rosenkranz, Guenther   OL Andritz               AUT   1:24:22    1   49:47    2   47:27    3   3:01:36 
    3    184 Maxwell, Ian           Roxburgh Reivers         GBR   1:58:27    3   56:01    3   47:13    2   3:41:41 

         104 Rejec, Pavel           OK Azimut                SLO        mp      2:09:14    5      mp                
         128 Krivičić, Dragan       OK Perkmandeljc Trbovlje SLO                1:28:12    4     dns                
         194 Clemente, Mauro        SSD GAJA                 ITA                               55:23    4           
         206 Ruzzier, Fiorenzo      SSD GAJA                 ITA                             1:10:34    5           



M55  (10)                                     

    1      9 Haines, Peter          Aire GB                  GBR   1:06:43    1   38:22    1   47:02    1   2:32:07 
    2     87 Lapajne, Janko         OK Azimut                SLO   1:53:23    5 1:06:08    4   56:39    3   3:56:10 

         108 Sedej, Vlado           OK Azimut                SLO   1:51:36    4   49:36    2     dns                
          23 Cereatti, Roberto      Friuli MTB & Orienteerin ITA                             1:00:23    4           
         203 Pacor, Fulvio          SSD GAJA                 ITA                    dns        55:42    2           
          30 Nordbroden, Eirik      Halden SK                NOR   1:18:34    2     dns          dns                
          81 Knap, Črtomir          OK Azimut                SLO   1:30:29    3                                     
         209 Siega, Gianfranco      SSD GAJA                 ITA                             1:17:38    5           
          45 Gutman, Yehuda         Modiin O club            ISR                1:53:58    5                        
        1200 Kete, Ivo              PD Ajdovščina            SLO                  57:51    3     dns                



M60  (11)                                     

    1      6 Dawson, Roy            ADOL                     ESP   1:05:49    1   45:31    1   38:28    1   2:29:48 
    2     16 Ludford, Tony          Basingstoke Andover Dist GBR   1:36:54    3 1:01:03    7   43:11    5   3:21:08 
    3     49 Prommer, Guenther      Naturfreunde Villach Ori AUT   1:40:02    4   55:33    4   48:20    7   3:23:55 
    4     47 Germ, Wolfgang         Naturfreunde Kuehnsdorf  AUT   1:59:07    5   46:10    2   38:50    2   3:24:07 
    5     19 Croasdell, Neil        East Pennine Orienteerin GBR   2:03:12    6   59:26    5   46:32    6   3:49:10 

          33 Kaefer, Franz          HSV Pinkafeld            AUT        mp        59:55    6   50:47    8           
          31 Nelson, Charles        Harlequins OC            GBR                  51:20    3   41:05    3           
         187 Kopanicak, Vladimir    Samur Myslava            SVK   1:33:39    2 1:05:57    8     dns                
          24 Specogna, Giuseppe     Friuli MTB & Orienteerin ITA                               42:26    4           
         208 Sepin, Claudio         SSD GAJA                 ITA                               58:23    9           
          34 Cereatti, Lucio        Individuals/No club                                      1:01:41   10           



W12  (5)                                      

    1    137 Ferenc, Julija         OK Tivoli                SLO     36:25    1   19:35    1   14:33    1   1:10:33 
    2     98 Poljanšek, Nika        OK Azimut                SLO     40:57    2   25:24    2   25:03    3   1:31:24 
    3     14 Da Rocha, Ines         ASM                      FRA     53:53    5   27:22    4   23:07    2   1:44:22 
    4    196 De Luisa, Tjaša        SSD GAJA                 ITA     53:34    4   25:30    3   41:23    4   2:00:27 

          40 Wilson, Imogen         Leicestershire Orienteer GBR     41:59    3   28:49    5                        



W14  (5)                                      

    1      7 Haines, Lucy           Aire GB                  GBR     49:22    2   27:57    1   18:20    2   1:35:39 

         121 Ocvirk, Pia            OK Japetic               CRO     44:37    1      mp        15:57    1           
         141 Kop, Eva               OK Tivoli                SLO                1:31:12    3                        
         133 Bambič, Urša           OK Tivoli                SLO                  54:04    2                        
          99 Kete, Jana             PD Ajdovščina            SLO                               27:56    3           



W16  (5)                                      

    1     76 Jeram, Nuša            OK Azimut                SLO   1:19:12    1   42:30    1   37:12    1   2:38:54 
    2     96 Poljanšek, Katjuša     OK Azimut                SLO   1:31:49    3   56:12    3   42:42    3   3:10:43 
    3    223 Sekreta, Anna          UKS Azymut Debow         POL   1:41:00    4   51:15    2   52:42    4   3:24:57 
    4    114 Orehoci, Roberta       OK Bjelovar              CRO   1:26:13    2 1:37:19    4   38:19    2   3:41:51 

          38 Radovan, Ema           Individuals/No club            4:19:21    5                                     



W18  (2)                                      

    1    219 Kowal, Izabela         UKS Azymut Debow         POL   2:30:27    1 2:29:20    2 1:00:56    1   6:00:43 

          46 Gutman, Adi            Modiin O club            ISR                  43:21    1                        



W21B  (7)                                     

    1     18 Ludford, Joanna        Basingstoke Andover Dist GBR   1:22:16    1   41:22    1   44:24    1   2:48:02 
    2     97 Poljanšek, Marjanca    OK Azimut                SLO   1:33:57    2   43:03    2 1:18:43    2   3:35:43 
    3    105 Rejec, Marjana         OK Azimut                SLO   2:48:17    3 1:15:09    4 1:28:03    3   5:31:29 

         198 Donini, Adriana        SSD GAJA                 ITA        mp           mp           mp                
         177 Škarabot, Alenka       Orientacijski Klub Polar SLO                  50:29    3                        
         211 Spinelli, Paola        SSD GAJA                 ITA                             2:07:38    5           
         210 Sinigaglia, Antonella  SSD GAJA                 ITA                             1:38:17    4           



W21A  (7)                                     

    1    109 Tomažin, Urša          OK Azimut                SLO   1:49:57    1 1:00:55    2 1:15:45    1   4:06:37 
    2     57 Petranović, Barbara    OK  Ris  Delnice         CRO   2:10:15    2   58:16    1 1:16:55    2   4:25:26 
    3    213 Gariboldi, Alessandra  Stankanov                ITA   2:13:17    3 1:08:39    3 1:22:01    3   4:43:57 
    4    244 Chmelikova, Tereza     OK Sparta Praha          CZE   2:33:50    4 1:10:25    5 1:32:16    5   5:16:31 
    5     93 Plavčak, Ana           OK Azimut                SLO   2:49:19    5 1:13:39    6 1:28:25    4   5:31:23 

         224 Cabedo Serrano, Patric WAKHAN RAIDERS           ESP        mp      1:20:29    7 1:46:03    6           
         161 Mirnik, Jona           Orientacijski klub Komen SLO                1:10:17    4                        



W21E  (9)                                     

    1    183 Maxwell, Kirstin       Roxburgh Reivers         GBR   1:24:09    2   38:29    1 1:03:57    3   3:06:35 
    2    144 Pribaković Borštnik, A OK Tivoli                SLO   1:23:54    1   49:32    4 1:07:22    4   3:20:48 
    3     10 Haines, Chloe          Aire GB                  GBR   1:32:56    3   49:59    5 1:11:27    5   3:34:22 
    4    158 Flerin, Mojca          Orientacijski klub Komen SLO   1:54:48    5   39:58    2 1:01:31    2   3:36:17 
    5      8 Haines, Sarah          Aire GB                  GBR   2:14:33    6 1:02:23    7 1:11:36    6   4:28:32 
    6    157 Drevenšek, Suzana      Orientacijski klub Komen SLO   2:36:46    7 1:14:56    8 2:24:38    8   6:16:20 

          91 Cvek, Manca            OK Azimut                SLO       dnf        48:31    3   59:42    1           
         102 Pretnar, Tanja         OK Azimut                SLO       dns        56:43    6 1:37:06    7           
         119 Ocvirk, Eva            OK Japetic               CRO   1:36:13    4     dns          dns                



W35  (10)                                     

    1    155 Tikhonova, Elena       Omega Moscow             RUS   1:43:08    1   48:28    1 1:30:57    4   4:02:33 
    2     50 Calvet, Christine      Naturfreunde Wien        AUT   2:12:22    2 1:09:12    3 1:20:16    2   4:41:50 
    3    132 Zemlova, Eva           OK Sparta Praha          CZE   3:10:48    3 1:42:59    5 1:35:06    5   6:28:53 

         190 Netukova, Hana         Slavia Hradec Kralove    CZE                1:54:58    7 2:06:32    7           
         101 Pretnar, Irma          OK Azimut                SLO                1:21:02    4      mp                
           3 Hechich, Marirosa      AAC Friuli Venezia Giuli ITA                             1:13:18    1           
         113 Žižek, Saša            OK Azimut                SLO                  54:40    2                        
         182 Zupan, Polona          Orientacijski Klub Polar SLO                1:50:45    6                        
           4 Zambiasi, Clizia       AAC Friuli Venezia Giuli ITA                             1:20:23    3           
         207 Sepin, Chiara          SSD GAJA                 ITA                             1:49:46    6           



W45  (7)                                      

    1    146 Wagner, Ulrike Gabriel OL Andritz               AUT   1:30:31    1   42:44    2   52:25    1   3:05:40 
    2     29 Haugen, Anne Julsrud   Halden SK                NOR   1:48:59    5   38:56    1   55:23    2   3:23:18 
    3     26 Ruini, Cristina        Gruppo Orientamento CAI  ITA   1:38:48    3   46:48    3   59:35    3   3:25:11 
    4     17 Ludford, Serena        Basingstoke Andover Dist GBR   1:41:54    4 1:06:28    6 1:10:01    4   3:58:23 

          13 Bonnefon, Christelle   ASM                      FRA   2:37:52    7      mp      1:19:09    5           
          12 Zemp Campana, Silvia   ASCO Lugano              SUI   1:31:56    2   49:35    4     dns                
         185 Butkovska, Iveta       Samur Myslava            SVK   1:55:27    6   59:20    5     dns                



W55  (4)                                      

    1     48 Prommer, Martha        Naturfreunde Villach Ori AUT   1:34:23    2   47:42    1   52:20    1   3:14:25 
    2      5 Dawson, Caty           ADOL                     ESP   1:43:48    3   50:28    2   59:02    2   3:33:18 
    3     51 Schandor, Gerti        OC Fuerstenfeld          AUT   1:51:07    4 1:16:29    3 1:07:33    3   4:15:09 
    4     20 hayles, Linda          East Pennine Orienteerin GBR   1:30:29    1 1:46:25    4 1:14:50    4   4:31:44 



KIDS  (4)                                     

    1   1001 Kerčmar, Brina         OK Azimut                SLO     23:27    1   16:03    1   20:58    2   1:00:28 
    2    140 Ferenc, Tinka          OK Tivoli                SLO     26:08    2   24:00    2   27:10    4   1:17:18 

        1000 Eržen, Nea             OK Azimut                SLO                               19:20    1           
        1012 Primožič, Maja         OK Azimut                SLO                               23:52    3           



BEGINNERS  (5)                                

    1     62 Urbanc, Patricija      OK  Ris  Delnice         CRO   1:00:40    1   32:06    1   31:58    1   2:04:44 

         216 Lampugnani, Davide     Stankanov                ITA        mp      1:16:37    3   34:41    2           
         143 Kunc, Matevž           OK Tivoli                SLO                  34:05    2                        
         214 Gianotti, Andrea       Stankanov                ITA                1:18:30    4     dns                
        1011 Pecorari, Iris, Alessa AAC Friuli Venezia Giuli ITA                               34:50    3           



OPEN1  (3)                                    

    1     52 Kezele, Borna          OK  Ris  Delnice         CRO   3:27:35    1 1:30:19    1   51:56    2   5:49:50 

          39 Šiler, Petra           Individuals/No club                         1:51:08    2                        
        1005 Podobnik, Matjaž       Individuals/No club                                        35:55    1