Magnus Cup 2010pet 21.5.2010 10:39
Start listcreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

  Stno    Chip Name                        YB Club                               Start 


M12  (16)          1.3 km  60 m   6 C      

     6  980403 Daniel Gotthardt               HSV Spittal/Drau                    9:00 
   180  337615 Thomas Kohlbacher              SPORTUNION Klagenfurt              11:00 
    34  406792 Gal Petkovšek                  OK Azimut                          19:00 
    35  435609 Denis Krhlikar                 OK Azimut                          21:00 
    91  406889 Jan Šalamun                    OK Polaris                         25:00 
   154  423997 Anže Kristan                   Orientacijski klub Komenda         29:00 
    33  435618 Gašper Rejec                   OK Azimut                          31:00 
    92  442810 Saš Mocnik                     OK Polaris                         35:00 
    30  442804 Peter Jesenko                  OK Azimut                          39:00 
   245         Vacant                         Vacant                             41:00 
    93  438980 Juš Smole                      OK Polaris                         43:00 
    29  206313 Luka Štor                      OK Azimut                          47:00 
    95  406801 Gašper Petrovic                OK Polaris                         51:00 
    31  435605 Luciana Kramberger             OK Azimut                          53:00 
    94  406774 Matej Škarabot                 OK Polaris                         57:00 
    28  235898 Maj Peter Pahor                OK Azimut                          59:00 



M14  (13)          2.5 km  80 m   6 C      

   181  230581 Marco Kogler                   SPORTUNION Klagenfurt               4:00 
   190 2015631 Andraž De Luisa                SSD GAJA                            8:00 
     7  320134 Sandro Lippitsch               HSV Spittal/Drau                   12:00 
   144  970325 Rafael Dobnik                  OLC Union Viktring                 24:00 
    40  435619 Žiga Mavri                     OK Azimut                          36:00 
    36  232463 Martin Jež                     OK Azimut                          44:00 
   155  235881 Matic Bremšak                  Orientacijski klub Komenda         52:00 
    39  442806 Patrik celik                   OK Azimut                          60:00 
    96  406862 Blaž Petrovic                  OK Polaris                         64:00 
    41  435635 Jernej Rupnik                  OK Azimut                          68:00 
    38  253334 Danijel Sever                  OK Azimut                          76:00 
    37  253341 Tilen Kravos                   OK Azimut                          84:00 
   246         Vacant                         Vacant                             88:00 



M16  (14)          3.6 km  165 m   11 C    

    20  371043 Thomas Dijak                   Naturfreunde Villach Oriente       10:00 
   157  232462 Nejc Smolej                    Orientacijski klub Komenda         36:00 
    42  253340 Nejc Kodric                    OK Azimut                          42:00 
    47  435607 Jošt Lapajne                   OK Azimut                          46:00 
   125  406797 Aljaž Borštnik                 OK Tivoli                          50:00 
    48  435606 Jan Podobnik                   OK Azimut                          54:00 
    45  435615 Tilen Majnik                   OK Azimut                          58:00 
    46  435604 Tilen Rupnik                   OK Azimut                          62:00 
    44  435617 Matej Kebe                     OK Azimut                          68:00 
   158  423998 Matej Kristan                  Orientacijski klub Komenda         72:00 
    43  435610 Blaž car                       OK Azimut                          78:00 
   156  423999 Klemen Verbovšek               Orientacijski klub Komenda         82:00 
    49  442808 Matija celik                   OK Azimut                          86:00 
   247         Vacant                         Vacant                             98:00 



M18  (9)           5.4 km  290 m   13 C    

     8  230632 Martin Leitner                 HSV Spittal/Drau                    4:00 
    50  406716 Tibor Mrak                     OK Azimut                          13:00 
    81  232438 Vid Bogovic                    OK Brežice                         19:00 
   160  235870 Jaka Pišljar                   Orientacijski klub Komenda         25:00 
   126  887797 Andrej Borštnik                OK Tivoli                          31:00 
    51  406711 Davor Kacin                    OK Azimut                          40:00 
   128  422540 Marko Oresnik                  OK Trzin                           46:00 
   159  406800 Matjaž Pahor                   Orientacijski klub Komenda         55:00 
   248         Vacant                         Vacant                             58:00 



M21A  (14)         6.4 km  335 m   15 C    

   129  801011 Feike Alewijnse                OK Trzin                            5:00 
    22  900526 Gert Wallas                    Naturfreunde Villach Oriente       11:00 
   191 2015605 Lorenzo Bartulovich            SSD GAJA                           27:00 
    21  900325 Martin Moser                   Naturfreunde Villach Oriente       31:00 
    55  406853 Franc Knap                     OK Azimut                          39:00 
    97  895029 Klemen Rihtaric                OK Polaris                         45:00 
    53  406895 Miran Kolman                   OK Azimut                          51:00 
    56  305962 Janko Bacnar                   OK Azimut                          57:00 
    52  406839 Nejc Mocnik                    OK Azimut                          63:00 
    98  895040 Primož Savinšek                OK Polaris                         69:00 
   161  235878 Jernej Zorman                  Orientacijski klub Komenda         73:00 
    54  435616 Blaž Kovacic                   OK Azimut                          81:00 
    99  235882 Primož Mikložic                OK Polaris                         87:00 
   249         Vacant                         Vacant                             91:00 



M21B  (17)         3.6 km  165 m   11 C    

   194 2015649 Marko Germani                  SSD GAJA                            0:00 
   192  442827 Antenore Bartulovich           SSD GAJA                            4:00 
   193  250407 Alessio Rozzi                  SSD GAJA                            8:00 
    16  688066 Denis Kokelj                   Individuals/No club                26:00 
    15  442803 Andrej cernic                  Individuals/No club                28:00 
    14  442801 Miha Štajdohar                 Individuals/No club                30:00 
    57  406719 Samo Vodopivec                 OK Azimut                          38:00 
   131  422506 Tomaž Orešnik                  OK Trzin                           44:00 
   132  349777 Bojan Dremel                   OK Trzin                           52:00 
   130  442821 Andrej Nograšek                OK Trzin                           60:00 
   101  406804 Aleš Zupan                     OK Polaris                         70:00 
    59  206348 Valentin Eržen                 OK Azimut                          74:00 
   100  406815 Griša Mocnik                   OK Polaris                         76:00 
    60  406709 Vojko Kacin                    OK Azimut                          88:00 
    58  300748 Emil Kacin                     OK Azimut                          92:00 
    61  435614 Rok Sušnik                     OK Azimut                          96:00 
   250         Vacant                         Vacant                            100:00 



M21E  (25)         10.2 km  550 m   25 C   

   220  428077 Vukašin Mijailovic             Vojska Belgije                      3:00 
   223  233186 Milovan Milic                  Vojska Belgije                      6:00 
   212  320304 Gunter Deferme                 Vojska Belgije                      9:00 
   211    4993 Bart Delobel                   Vojska Belgije                     12:00 
   145  320235 Gregor Chudoba                 OLC Union Viktring                 15:00 
   219  233020 Milan Kovacevic                Vojska Belgije                     18:00 
   218  233080 Igor Vukovic                   Vojska Belgije                     21:00 
   221  430954 Dejan Popovic                  Vojska Belgije                     24:00 
   222  201337 Blažo Maksimovic               Vojska Belgije                     27:00 
     3   46208 Curt Maier                     HSV Bleiburg/Austria               30:00 
   209  406308 Nico Schrans                   Vojska Belgije                     33:00 
   214 1557799 Benjamin Anciaux               Vojska Belgije                     36:00 
   213  347877 Gert Claes                     Vojska Belgije                     39:00 
   208  249920 Geert Sinkens                  Vojska Belgije                     42:00 
   210    4918 Dries Heunincky                Vojska Belgije                     45:00 
    82  308919 Andraz Hribar                  OK Brežice                         48:00 
   103  435648 Andrej Studen                  OK Polaris                         51:00 
   162  554000 Jure Zmrzlikar                 Orientacijski klub Komenda         54:00 
    64  887795 Klemen Kenda                   OK Azimut                          57:00 
   133  505603 Samo Kofol                     OK Trzin                           60:00 
    83  308917 Jaka Piltaver                  OK Brežice                         63:00 
    63  300746 Jožko Jazbar                   OK Azimut                          66:00 
   102  895020 Rajko Kracun                   OK Polaris                         69:00 
    62  895036 Rok Mocnik                     OK Azimut                          72:00 
   251         Vacant                         Vacant                             75:00 



M35  (32)          6.4 km  335 m   15 C    

   196 2015608 Gianluca Leoni                 SSD GAJA                            1:00 
   184  230619 Roland Kohlbacher              SPORTUNION Klagenfurt               3:00 
   217  941223 Christian Stoffels             Vojska Belgije                      7:00 
   182  730007 Markus Buchtele                SPORTUNION Klagenfurt               9:00 
   216 1601491 Philippe Sinaeve               Vojska Belgije                     13:00 
   178  300784 Andrea Rivetta                 Semiperdo Orienteering Mania       15:00 
   175  349532 Michele Cafagna                ORIENTEERING TRIESTE               17:00 
   146   46207 Bernhard Venhauer              OLC Union Viktring                 19:00 
    12   54654 Franz Gusel                    HSV Villach                        21:00 
   176  349541 Piero Giudici                  ORIENTEERING TRIESTE               23:00 
   183  691225 Arno Huss                      SPORTUNION Klagenfurt              25:00 
   215  611212 Luc Cloostermans               Vojska Belgije                     29:00 
   195 2015602 Fabio Angeli                   SSD GAJA                           33:00 
   252         Vacant                         Vacant                             35:00 
   104  406877 Jože Gorjup                    OK Polaris                         37:00 
   105  406892 Robert Benko                   OK Polaris                         41:00 
    65  406858 Silvij Mocnik                  OK Azimut                          43:00 
    84  308918 Bojan Jevševar                 OK Brežice                         47:00 
   110  406814 Valter Foški                   OK Polaris                         49:00 
   134  581321 Krešo Keresteš                 OK Trzin                           53:00 
   106  886211 Miro Šalamun                   OK Polaris                         55:00 
    85  673167 Boris Bauman                   OK Brežice                         59:00 
   111  305954 Gregor Anderluh                OK Polaris                         61:00 
   109  406888 Miha Škarabot                  OK Polaris                         65:00 
    68  300750 Aleš Poljanšek                 OK Azimut                          67:00 
    70 1968213 Igor Boncina                   OK Azimut                          71:00 
   107  886744 Stanislav Kustec               OK Polaris                         75:00 
    66  895025 Janez Pretnar                  OK Azimut                          77:00 
   135  235874 Robert Pobežin                 OK Trzin                           79:00 
   108  406806 Uroš Petrovic                  OK Polaris                         83:00 
    67  442822 Janez Cimerman                 OK Azimut                          85:00 
    69  423845 Matjaž Koprivc                 OK Azimut                          89:00 



M45  (14)          4.7 km  235 m   12 C    

    11  230533 Herbert Lippitsch              HSV Spittal/Drau                    5:00 
    13  830611 Bernhard Lieber                HSV Villach                        11:00 
   197 2013162 Mauro Clemente                 SSD GAJA                           14:00 
   185  345931 Dieter Antenreiter             SPORTUNION Klagenfurt              17:00 
    10  630317 Christian Gotthardt            HSV Spittal/Drau                   20:00 
   199  253331 Fulvio Pacor                   SSD GAJA                           23:00 
     9  230635 Josef Polster                  HSV Spittal/Drau                   26:00 
   198 2015601 Paolo Pizzamus                 SSD GAJA                           29:00 
    89  232452 Roman Sladic                   OK Perkmandeljc Trbovlje           38:00 
   164  406745 Martin Kristan                 Orientacijski klub Komenda         41:00 
   112  406808 Dalibor Radovan                OK Polaris                         47:00 
    88  232454 Matjaž Štrakl                  OK Perkmandeljc Trbovlje           53:00 
   163  406899 Vinko Pernek                   Orientacijski klub Komenda         56:00 
   253         Vacant                         Vacant                             62:00 



M55  (15)          3.2 km  180 m   9 C     

   147  410714 Walter Susitz                  OLC Union Viktring                  5:00 
     2  211343 Giuseppe Specogna              Friuli MTB & Orienteering          10:00 
   149   46214 Günther Dobnik                 OLC Union Viktring                 15:00 
    19   46242 Wolfgang Germ                  Naturfreunde Kühnsdorf             20:00 
     1  210779 Roberto Cereatti               Friuli MTB & Orienteering          25:00 
   148   46206 Otto Venhauer                  OLC Union Viktring                 30:00 
    17  364368 Günther Prommer                Individuals/No club                35:00 
    23   52877 Walter Bergner                 Naturfreunde Villach Oriente       40:00 
   200 2015606 Claudio Sepin                  SSD GAJA                           45:00 
   254         Vacant                         Vacant                             50:00 
   206  520501 Sreco Pirman                   Škofjeloški orientacijski kl       55:00 
    73  406850 Janko Lapajne                  OK Azimut                          60:00 
    71  406860 Vlado Sedej                    OK Azimut                          65:00 
   127  406796 Miro Cvirn                     OK Tivoli                          70:00 
    72  406852 crtomir Knap                   OK Azimut                          75:00 



MW10  (8)          1.3 km  35 m   5 C      

   114  253346 Anja Škarabot                  OK Polaris                          2:00 
   167  423996 Vesna Bohinc                   Orientacijski klub Komenda          8:00 
   113  439276 Brin Smole                     OK Polaris                         14:00 
   166  235868 Jerneja Slapnik Anžur          Orientacijski klub Komenda         20:00 
   136  235892 Zarja Dremel                   OK Trzin                           26:00 
   165  438995 Žan Ravnikar                   Orientacijski klub Komenda         32:00 
    74  422530 Nika Poljanšek                 OK Azimut                          38:00 
   255         Vacant                         Vacant                             44:00 



OPEN  (9)          4.7 km  235 m   12 C    

    24  892909 Eva Primus                     Naturfreunde Villach Oriente        8:00 
   242         Vacant                         Vacant                             32:00 
   224         Vacant                         Vacant                             35:00 
   232         Vacant                         Vacant                             44:00 
   227         Vacant                         Vacant                             50:00 
   225         Vacant                         Vacant                             59:00 
   243         Vacant                         Vacant                             65:00 
   226         Vacant                         Vacant                             68:00 
   244         Vacant                         Vacant                             71:00 



W12  (8)           1.3 km  60 m   6 C      

   186  337616 Lena Kohlbacher                SPORTUNION Klagenfurt               1:00 
   137  442815 Ana Maria Orešnik              OK Trzin                           23:00 
   168  438991 Marjeta Lipužic                Orientacijski klub Komenda         27:00 
   169  438992 Kim Kremžar Pancur             Orientacijski klub Komenda         37:00 
    75  206250 Nina crnigoj                   OK Azimut                          45:00 
   256         Vacant                         Vacant                             49:00 
   170  438993 Monika Ravnikar                Orientacijski klub Komenda         55:00 
    32  442805 Kristina Božic                 OK Azimut                          61:00 



W18  (10)          2.5 km  80 m   6 C      

    25  411712 Lisa Pirker                    Naturfreunde Villach Oriente        0:00 
   188  231992 Andrea Blaimschein             SPORTUNION Klagenfurt              16:00 
     4  410703 Melanie Maier                  HSV Bleiburg/Austria               20:00 
   187  337617 Julia Kohlbacher               SPORTUNION Klagenfurt              28:00 
   257         Vacant                         Vacant                             32:00 
   138  422513 Lara Jerman                    OK Trzin                           40:00 
   115  406775 Tajda Foški                    OK Polaris                         48:00 
    86  406737 Sara Gregl                     OK Brežice                         56:00 
   139  406798 Eva Orešnik                    OK Trzin                           72:00 
   140  406795 Ula Dremel                     OK Trzin                           80:00 



W21  (11)          5.4 km  290 m   13 C    

   150   46210 Irene Susitz                   OLC Union Viktring                  1:00 
    26  230688 Marina Reiner                  Naturfreunde Villach Oriente        7:00 
   258         Vacant                         Vacant                             10:00 
   124  422523 Maja Štalekar                  OK Slovenj Gradec                  16:00 
   116  886733 Nina Rudolf                    OK Polaris                         22:00 
    87  308920 Anica Hribar                   OK Brežice                         28:00 
   117  422505 Mojca Foški                    OK Polaris                         34:00 
   172  422501 Suzana Drevenšek               Orientacijski klub Komenda         37:00 
   173  253335 Mojca Flerin                   Orientacijski klub Komenda         43:00 
   171  442825 Lidija Hribar                  Orientacijski klub Komenda         49:00 
    76  406835 Tanja Pretnar                  OK Azimut                          52:00 



W21B  (13)         3.6 km  165 m   11 C    

   203 2015609 Antonella Sinigaglia           SSD GAJA                           12:00 
     5   46452 Ursula Maier                   HSV Bleiburg/Austria               14:00 
   177  210060 Sara Gaion                     ORIENTEERING TRIESTE               16:00 
   202 2009726 Paola Spinelli                 SSD GAJA                           20:00 
   201  201453 Adriana Donini                 SSD GAJA                           24:00 
   259         Vacant                         Vacant                             32:00 
   174  438994 Olga Kristan                   Orientacijski klub Komenda         40:00 
   118  406816 Maruša Debeljak                OK Polaris                         64:00 
   119  439267 Špela Zalaznik                 OK Polaris                         80:00 
    77  406784 Saša Žižek                     OK Azimut                          84:00 
    90  253345 Mojca Blažic                   OK Perkmandeljc Trbovlje           90:00 
   120  442811 Saška Dvoršek                  OK Polaris                         94:00 
   179  300798 Maria Elena Simonelli          Semiperdo Orienteering Mania      102:00 



W35  (9)           3.6 km  165 m   11 C    

    27   46202 Elisabeth Primus               Naturfreunde Villach Oriente        2:00 
   151  670923 Dietlinde Venhauer             OLC Union Viktring                  6:00 
   189  337619 Vera Kohlbacher                SPORTUNION Klagenfurt              18:00 
    18   46268 Martha Prommer                 Individuals/No club                22:00 
   207  520521 Sonja Strnad                   Škofjeloški orientacijski kl       34:00 
   141  406887 Anja Babic                     OK Trzin                           48:00 
    78  406831 Irma Pretnar                   OK Azimut                          56:00 
   142  406794 Mateja Keresteš                OK Trzin                           66:00 
   260         Vacant                         Vacant                            104:00 



ZAcETNIKI / BEGGIN 1.3 km  60 m   6 C      

   205  442828 Paride Flego                   SSD GAJA                            3:00 
   153  230588 Elias Dobnik                   OLC Union Viktring                  5:00 
   204  239344 Emmanuela Pantano              SSD GAJA                            7:00 
   152  418500 Laura Venhauer                 OLC Union Viktring                 13:00 
   237         Vacant                         Vacant                             15:00 
   231         Vacant                         Vacant                             17:00 
   234         Vacant                         Vacant                             33:00 
   143  442824 Nastja Nograšek                OK Trzin                           63:00 
   123  253343 Neža Zupan                     OK Polaris                         65:00 
    80  253347 Katarina Novak                 OK Azimut                          67:00 
   122  406817 Anja Studen                    OK Polaris                         69:00 
   121  442818 Enej Smole                     OK Polaris                         71:00 
    79  232474 Teja Škvarc                    OK Azimut                          73:00 
   235         Vacant                         Vacant                             75:00 
   228         Vacant                         Vacant                             77:00 
   238         Vacant                         Vacant                             79:00 
   240         Vacant                         Vacant                             81:00 
   229         Vacant                         Vacant                             83:00 
   230         Vacant                         Vacant                             85:00 
   239         Vacant                         Vacant                             87:00 
   236         Vacant                         Vacant                             89:00 
   233         Vacant                         Vacant                             91:00 
   241         Vacant                         Vacant                             93:00