9th Bob Rock Cup & 4. STOLV Cupèet 3.6.2010 19:55
Start listcreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

  Stno    Chip Name                        YB Club                               Start 


H/D10  (5)         1.6 km  40 m   8 C      

        253346 Anja Škarabot                  OK Polaris OK Polaris               0:00 
        235892 Zarja Dremel                   OK Trzin OK Trzin                   2:00 
        422530 Nika Poljanšek                 OK Azimut OK Azimut                 4:00 
        349769 Peter Zupan                    OK Polaris OK Polaris               6:00 
               Vacant                         Vacant                              8:00 



H12  (6)           1.7 km  40 m   8 C      

        218790 Andreas Zechner             98 TV Fürstenfeld                      1:00 
        332945 Herwig jun. Allwinger       99 Leibnitzer Athletik Club - O        3:00 
               Vacant                         Vacant                              5:00 
        206313 Luka Štor                      OK Azimut OK Azimut                 7:00 
        406774 Matej Škarabot                 OK Polaris OK Polaris               9:00 
        990613 Georg Gröll                 99 SU Schöckl Orienteering            11:00 



H14  (14)          2.6 km  90 m   11 C     

               Mathias Radl                97 TV Fürstenfeld                      3:00 
        223681 Stefan Kubelka              96 Leibnitzer Athletik Club - O        5:00 
        345774 Valentin Hellmayr           01 TV Fürstenfeld                      7:00 
               Vacant                         Vacant                              9:00 
               Thomas Mehlmauer               TV Fürstenfeld                     11:00 
        253334 Danijel Sever                  OK Azimut OK Azimut                13:00 
        410317 Daniel Siemmeister          01 TV Fürstenfeld                     15:00 
        232468 Jernej Brataševec              OK Azimut OK Azimut                17:00 
        429274 Fabian Paar                 97 TV Fürstenfeld                     19:00 
        237564 Heinz Prach                 96 Leibnitzer Athletik Club - O       21:00 
        345778 Michael Buchegger           97 TV Fürstenfeld                     23:00 
        235881 Matic Bremšak                  Orientacij Orientacijski klu       25:00 
        206302 Tilen Kravos                   OK Azimut OK Azimut                27:00 
        345766 Paul Huber                  01 TV Fürstenfeld                     29:00 



H18  (9)           4.8 km  200 m   16 C    

        833333 Michael Siemmeister         94 TV Fürstenfeld                     18:00 
               Vacant                         Vacant                             20:00 
        235870 Jaka Pišljar                   Orientacij Orientacijski klu       22:00 
        951014 Matthias Gröll              95 SU Schöckl Orienteering            24:00 
        422540 Marko Oresnik                  OK Trzin OK Trzin                  26:00 
        705070 Johannes Zechner            94 TV Fürstenfeld                     28:00 
        895109 Matija Razum                   OK Japetic OK Japetic              30:00 
        430690 Philipp Kniesel             95 TV Fürstenfeld                     32:00 
        887797 Andrej Borštnik                OK Tivoli OK Tivoli                34:00 



H19A  (5)          7.6 km  350 m   24 C    

        750723 Edi Ocvirk                     OK Japetic OK Japetic               1:00 
         46254 Herfried Trummer            75 TV Fürstenfeld                      5:00 
        246555 Tobias Guggenberger         89 OLC Graz                            9:00 
               Vacant                         Vacant                             13:00 
        233334 Slobodan Radovanovic           Magic Map Magic Map- Beograd       17:00 



H19B  (9)          4.8 km  200 m   16 C    

        406804 Aleš Zupan                     OK Polaris OK Polaris               0:00 
        320248 Andreas Fink                   OLC Graz                            2:00 
        232461 Ivan Pistor                    Individual Individuals/No cl        4:00 
        422506 Tomaž Orešnik                  OK Trzin OK Trzin                   6:00 
        206348 Valentin Eržen                 OK Azimut OK Azimut                 8:00 
        349777 Bojan Dremel                   OK Trzin OK Trzin                  10:00 
        237561 Franz Prach                 63 Leibnitzer Athletik Club - O       12:00 
               Sandi Jerman                   OK Trzin OK Trzin                  14:00 
               Vacant                         Vacant                             16:00 



H35  (21)          5.9 km  230 m   20 C    

        590115 Hannes Pacher               59 SU Schöckl Orienteering             2:00 
        406877 Jože Gorjup                    OK Polaris OK Polaris               4:00 
        700701 Darko Duhovic                  OK Medjimu OK Medjimurje            6:00 
        300750 Aleš Poljanšek                 OK Azimut OK Azimut                 8:00 
         46233 Thomas Mühlbacher           69 Naturfreunde Steiermark            10:00 
        700770 Željko Košèak                  OK Medjimu OK Medjimurje           12:00 
        418487 Roland Hirner               66 TV Fürstenfeld                     14:00 
        899001 Uroš Mazej                     OK Azimut OK Azimut                16:00 
        661206 Reinhard Gröll              66 SU Schöckl Orienteering            18:00 
        886744 Stanislav Kustec               OK Polaris OK Polaris              20:00 
        232465 Matej Pistor                   Individual Individuals/No cl       22:00 
        406715 Tomaž Groff                    OK Azimut OK Azimut                24:00 
        442822 Janez Cimerman                 OK Azimut OK Azimut                26:00 
         46462 Gerald Mayrhofer            58 SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn        28:00 
        406814 Valter Foški                   OK Polaris OK Polaris              30:00 
               Vacant                         Vacant                             32:00 
        895030 Matej Kostanjevec              OK Polaris OK Polaris              34:00 
        700031 Rupert Hofer                71 OLC Graz                           36:00 
        418286 Bernd Ruff                  68 Leibnitzer Athletik Club - O       38:00 
       1968213 Igor Boncina                   OK Azimut OK Azimut                40:00 
        406888 Miha Škarabot                  OK Polaris OK Polaris              42:00 



H45  (6)           4.8 km  200 m   16 C    

        245755 Herwig Proske               60 TV Fürstenfeld                     36:00 
        232452 Roman Sladiè                   OK Perkman OK Perkmandeljc T       38:00 
        218993 Günter Pirchegger           56 Naturfreunde Steiermark            40:00 
        611028 Günter Kradischnig          61 OLC Graz                           42:00 
               Vacant                         Vacant                             44:00 
        406885 Aleš Borštnik                  OK Tivoli OK Tivoli                46:00 



H55  (8)           4.2 km  170 m   14 C    

         46396 Herwig Renger               34 HSV Graz                            3:00 
               Vacant                         Vacant                              5:00 
        218852 Karl Thier                  54 HSV Feldbach                        7:00 
        332955 Willibald Offner            46 HSV Graz                            9:00 
         46400 Franz Hartinger             53 Leibnitzer Athletik Club - O       11:00 
         46250 Rudolf Hudax                51 TV Fürstenfeld                     13:00 
        700888 Karl Fink                   49 OLC Graz                           15:00 
        700700 Walter Dravetz              54 OLC Graz                           17:00 



D12  (4)           1.7 km  40 m   8 C      

               Vacant                         Vacant                             13:00 
        237563 Antonia Erhart              98 Leibnitzer Athletik Club - O       15:00 
         46490 Pia Ocvirk                     OK Japetic OK Japetic              17:00 
        237566 Doris Prach                 98 Leibnitzer Athletik Club - O       19:00 



D14  (5)           2.6 km  90 m   9 C      

        253341 Kaja Bratina                   OK Azimut OK Azimut                 4:00 
        422513 Lara Jerman                    OK Trzin OK Trzin                   7:00 
               Vacant                         Vacant                             10:00 
        406724 Katjuša Poljanšek              OK Azimut OK Azimut                13:00 
        237565 Gerda Prach                 97 Leibnitzer Athletik Club - O       16:00 



D18  (9)           4.2 km  170 m   14 C    

        805093 Lucija Telisman             93 SU Schöckl Orienteering            14:00 
        219334 Verena Glatz                93 OLC Graz                           16:00 
        247093 Eva Arhar                   94 SU Schöckl Orienteering            18:00 
        406775 Tajda Foški                    OK Polaris OK Polaris              20:00 
               Vacant                         Vacant                             22:00 
        406795 Ula Dremel                     OK Trzin OK Trzin                  24:00 
        944449 Lisa Pacher                 94 SU Schöckl Orienteering            26:00 
        218857 Maren Herrgesell            94 OLC Graz                           28:00 
        237604 Tessa Müller                92 SU Schöckl Orienteering            30:00 



D19A  (10)         5.9 km  230 m   20 C    

        886733 Nina Rudolf                    OK Polaris OK Polaris              44:00 
        253335 Mojca Flerin                   Orientacij Orientacijski klu       46:00 
        552005 Vinka Vukmanoviæ               OK Kapela OK Kapela                48:00 
        504512 Nevija Leljak                  OK Vihor OK Vihor                  50:00 
               Vacant                         Vacant                             52:00 
        422505 Mojca Foški                    OK Polaris OK Polaris              54:00 
        911904 Clarissa Kradischnig        91 OLC Graz                           56:00 
        416678 Tünde Allwinger             73 Leibnitzer Athletik Club - O       58:00 
        422501 Suzana Drevenšek               Orientacij Orientacijski klu       60:00 
        231959 Judit Allwinger             75 Leibnitzer Athletik Club - O       62:00 



D19B  (9)          2.6 km  90 m   11 C     

        406805 Polona Zupan                   OK Polaris OK Polaris              31:00 
        233387 Natasa Petrovic                Magic Map Magic Map- Beograd       33:00 
        406842 Branka Mazej                   OK Azimut OK Azimut                35:00 
        406784 Saša Žižek                     OK Azimut OK Azimut                37:00 
         49296 Elisabeth Steinlechner (D   59 TV Fürstenfeld                     39:00 
        406843 Maja Zaman Groff               OK Azimut OK Azimut                41:00 
               Vacant                         Vacant                             43:00 
        406854 Marjanca Poljanšek             OK Azimut OK Azimut                45:00 
        410708 Martina Kernitzkyi          01 OLC Graz                           47:00 



D35  (4)           4.2 km  170 m   14 C    

               Vacant                         Vacant                             32:00 
         46481 Birgit Holz                 73 Leibnitzer Athletik Club - O       34:00 
        233000 Klaudia Mayrhofer           61 SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn        36:00 
        406886 Ana Pribakoviæ Borštnik        OK Tivoli OK Tivoli                38:00 



D55  (4)           2.1 km  60 m   9 C      

         49239 Maria Hartinger             54 Leibnitzer Athletik Club - O       49:00 
        349763 Marija Kovaè                   OK Azimut OK Azimut                51:00 
         46397 Jutta Renger                41 HSV Graz                           53:00 
               Vacant                         Vacant                             55:00 



NEULINGE  (7)      1.7 km  40 m   8 C      

        232463 Klemen Zabukovec               OK Azimut OK Azimut                21:00 
               Vacant                         Vacant                             25:00 
               Peter Pistor                   Individual Individuals/No cl       29:00 
        406841 Zala Mazej                     OK Azimut OK Azimut                33:00 
        253343 Neža Zupan                     OK Polaris OK Polaris              37:00 
        253347 Katarina Novak                 OK Azimut OK Azimut                41:00 
               Michaela Gröll                 SU Schöckl Orienteering            45:00