DP SPRINTned 21.9.2008 12:40
Results Stage 1created by MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time 



M16  (9)                1.8 km   10 C               

    1        Vid Bogovič                     OK Brežice                        13:18 
    2        Andrej Borštnik                 OK Tivoli                         15:13 
    3        Matjaž Pahor                    OK Komenda                        16:46 
    4        Marko Orešnik                   OK Tivoli                         16:50 
    5        Tibor Golob Mrak                Azimut                            17:30 
    6        Jaka Pišljar                    OK Komenda                        19:58 
    7        Davor Kacin                     Azimut                            24:00 
    8        Matic Bremšak                   OK Komenda                      1:15:03 

             Klemen Verbovšek                OK Komenda                           mp 



Ž18  (4)                1.8 km   10 C               

    1        Barbara Pogačar                 OK Komenda                        19:30 
    2        Urša Tomažin                    Azimut                            22:16 
    3        Barbara Prezelj                 OK Komenda                        23:50 
    4        Katarina Bremšak                OK Komenda                        29:38 



M21  (16)               2.2 km   12 C               

    1        Andraž Hribar                   OK Brežice                        12:05 
    2        Jaka Piltaver                   OK Brežice                        13:40 
    3        Jure Zmrzlikar                  OK Komenda                        15:43 
    4        Daniel Lebar                    OK Sl. Konjice                    17:05 
    5        David Rihtarič                  SV Slovenska vojska               17:19 
    6        Boris Bauman                    OK Brežice                        17:39 
    7        Klemen Kenda                    Azimut                            18:12 
    8        Kmetič Sandi                    OK Polaris                        18:18 
    9        Virgis Purvys                   OK Ursus                          18:25 
   10        Stanislav Kustec                SV Slovenska vojska               19:04 
   11        Miro Šalamun                    SV Slovenska vojska               22:34 
   12        Jure Gawel                      OK Ursus                          24:49 
   13        Klemen Rihtarič                 SV Slovenska vojska               25:10 
   14        Primož Mikložič                 OK Polaris                        25:21 
   15        Robert Benko                    SV Slovenska vojska               39:48 

             Janez Pretnar                   SV Slovenska vojska                  mp 



Ž21  (4)                1.8 km   11 C               

    1        Eneja Osterman                  OK Polaris                        14:22 
    2        Ana Pribaković Borštnik         OK Tivoli                         17:40 
    3        Tanja Pretnar                   Azimut                            17:44 
    4        Nina Rudolf                     SV Slovenska vojska               18:37 



M35  (11)               2.0 km   11 C               

    1        Silvij Močnik                   Azimut                            16:54 
    2        Srečo Pirman                    Škofjeloški OK                    17:13 
    3        Jožko Jazbar                    Azimut                            17:51 
    4        Igor Bončina                    Azimut                            18:17 
    5        Aleš Borštnik                   OK Tivoli                         18:58 
    6        Boštjan Bohinc                  OK Komenda                        19:54 
    7        Emil Kacin                      Azimut                            19:55 
    8        Valter Foški                    OK Polaris                        21:15 
    9        Krešo Keresteš                  OK Trzin                          22:30 
   10        Janko Lapajne                   Azimut                            29:05 
   11        Vlado Sedej                     Azimut                            31:45 



Ž35  (2)                1.8 km   10 C               

    1        Irma Pretnar                    Azimut                            27:30 
    2        Mateja Keresteš                 OK Trzin                          38:08