Pomurje OPENpon 25.5.2009 17:23
Overall resultscreated by MT2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl  Stno Name                 Club                   Nat         S1          S2         Time        



M21E  (22)                                      

    1     7 Pretnar SV, Janez    OK Azimut              Slo      20:03   3   84:18   3   104:21        
    2    11 Piltaver, Jaka       OK Brežice             Slo      19:38   2   85:07   4   104:45        
    3    15 Rihtarič SV, David   OK Polaris             Slo      20:42   4   88:19   5   109:01        
    4    13 Rojc, Iztok          OK Polaris             Slo      19:04   1  113:45  12   132:49        
    5     3 Kropivšek SV, Leon   OK Polaris             Slo      23:32   6  115:22  13   138:54        
    6     1 Kmetič, Sandi        OK Polaris             Slo      23:27   5  117:07  16   140:34        
    7     9 Kenda, Klemen        OK Azimut              Slo      27:28   9  116:59  15   144:27        
    8    16 Allwinger, Herwig    OK Brežice             Slo      26:17   8  126:54  17   153:11        

          5 Tkalec, Vladimir     OK Međimurje           Cro         mp      127:11  18                 
         25 Studen, Andrej       OK Polaris             Slo                 143:40  20                 
          4 Hribar, Andraž       OK Brežice             Slo        dns       83:05   2                 
         26 Zmrzlikar, Jure      OK Komenda             Slo                 100:52   9                 
         27 Lebar, Daniel        OK Slovenske Konjice   Slo                 112:33  11                 
         28 Bijelić, Vedran      OK Bjelovar            Cro                     mp                     
         29 Klobučarić, Damir    OK Bjelovar            Cro                  89:50   6                 
         30 Štanfel, Matjaž      OK Ris                 Cro                  82:16   1                 
         31 Ocvirk, Edi          OK Japetić             Cro                  93:17   7                 
         32 Željko, Koščak       OK Međimurje           Cro                 130:56  19                 
         33 Gobec, Damir         OK Vihor               Cro                  96:15   8                 
         17 Šalamun SV, Miro     OK Polaris             Slo      25:04   7                             
         10 Freitas, Sidonio     OK Slovenske Konjice   Slo        dns      116:27  14                 
         21 Friessnig, Johannes  TV Fuerstenfeld        Aut                 101:31  10                 



M21A  (9)                                       

    1    37 Močnik, Rok          OK Azimut              Slo      23:21   1   65:20   1    88:41        
    2    36 Gorjup SV, Jože      Slovenska Vojska       Slo      27:53   4   70:41   3    98:34        
    3    40 Mikložič, Primož     OK Polaris             Slo      24:59   2   76:56   5   101:55        
    4    38 Alewijnse, Feike     OK Trzin               Slo      28:52   5   73:54   4   102:46        
    5    41 Bončina, Igor        OK Azimut              Slo      26:52   3   91:57   8   118:49        

         39 Zorman, Jernej       OK Komenda             Slo      37:07   6     dnf                     
         44 Cvelbar, Uroš        OK Azimut              Slo                  83:03   6                 
         46 Seifried, Stefan     OLC Rudersdorf         Aut                  66:19   2                 
         42 Muehlbacher, Thomas  NF Steiermark          Aut        dns       85:21   7                 



M21B  (13)                                      

    1    49 Delgado, Francisco   OK Vihor               Cro      26:38   1   40:16   5    66:54        
    2    47 Benko SV, Robert     OK Polaris             Slo      30:34   2   39:06   2    69:40        
    3    48 Močnik, Nejc         OK Azimut              Slo      56:04   3   60:34   9   116:38        

         45 Grbac, Goran         OK Ris                 Cro                  36:02   1                 
         51 Sušnik, Rok          OK Azimut              Slo                  61:42  10                 
         52 Kacin, Emil          OK Azimut              Slo                  51:41   7                 
         53 Kacin, Vojko         OK Azimut              Slo                  73:11  12                 
         55 Budi, Franjo         OK Japetić             Cro                  39:06   2                 
         56 Štefanac, Marin      OK Torpedo             Cro                  40:54   6                 
         57 Paravić, Anton       OK Torpedo             Cro                  39:53   4                 
         58 Zupan, Aleš          OK Polaris             Slo                  55:20   8                 
         59 Horn, Mitja          20. MOTB               Slo                  68:11  11                 
        251 Dremel, Bojan        OK Trzin               Slo                  96:19  13                 



M20  (7)                                        

         62 Nikola, Toni         OK Ris                 Cro                  61:14   4                 
         63 Kezele, Kristijan    OK Ris                 Cro                  88:07   7                 
         64 Šubat, Andrej        OK Ris                 Cro                  45:27   1                 
         65 Razum, Matija        OK Japetić             Cro                  47:49   2                 
         66 Mikulčić, Ivor       OK Vihor               Cro                  59:26   3                 
         67 Grbac, Edi           OK Torpedo             Cro                  69:29   5                 
         69 Cindrić, Tomislav    OK Torpedo             Cro                  78:31   6                 



M18  (7)                                        

    1    70 Borštnik, Andrej     OK Tivoli              Slo      20:22   1   46:07   1    66:29        
    2    72 Bogovič, Vid         OK Brežice             Slo      25:35   3   49:31   2    75:06        
    3    71 Orešnik, Marko       OK Tivoli              Slo      27:36   4   58:07   4    85:43        

         73 Pahor, Matjaž        OK Komenda             Slo      23:37   2      mp                     
         78 Podobnik, Jernej     OK Azimut              Slo                  51:35   3                 
         79 Golob Mrak, Tibor    OK Azimut              Slo                     mp                     
         80 Petranović, Robert   OK Ris                 Cro                 143:35   5                 



M16  (6)                                        

    1    81 Pišljar, Jaka        OK Komenda             Slo      27:16   1   50:36   1    77:52        
    2    84 Kristan, Matej       OK Komenda             Slo      46:38   2   73:43   4   120:21        

         86 Verbovšek, Klemen    OK Komenda             Slo                  78:18   5                 
         88 Perica, Petar        OK Bjelovar            Cro                  60:59   3                 
         89 Lovro, Janžek        OK Međimurje           Cro                 133:44   6                 
         90 Bahun, Luka          OK Međimurje           Cro                  55:28   2                 



M14  (6)                                        

    1    92 Petrovič, Blaž       OK Polaris             Slo      22:37   1   39:54   3    62:31        

         96 Brataševec, Jernej   OK Nova Gorica         Slo                 101:35   6                 
         98 Kodrič, Nejc         OK Nova Gorica         Slo                  44:27   4                 
        100 Malnar, Patrik       OK Ris                 Cro                  36:05   1                 
        101 Mihajlević, Luka     OK Vihor               Cro                  37:03   2                 
        102 Ivšič, Blaž          OK Brežice             Slo                  59:51   5                 



M12  (10)                                       

    1   103 Kristan, Anže        OK Komenda             Slo      25:09   1   26:58   4    52:07        

        108 Hrovat, Maj          OK Trzin               Slo                  34:42   7                 
        109 Špendl, Martin       OK Trzin               Slo        dns       28:42   5                 
        110 Špendl, Filip Jakob  OK Trzin               Slo                  40:45  10                 
        111 Pahor, Maj Peter     OK Nova Gorica         Slo                  38:55   9                 
        112 Kravos, Tilen        OK Nova Gorica         Slo                  35:58   8                 
        114 Renić, Marko         OK Orion               Cro                  29:39   6                 
        115 Tišljar, Antun       OK Orion               Cro                  23:53   2                 
        116 Vujanić, Filip Jakob OK Lokve               Cro                  26:46   3                 
        117 Vujanić, Josip       OK Lokve               Cro                  20:36   1                 



M35  (14)                                       

    1   129 Salopek, Tihomir     OK Ris                 Cro      20:59   1   57:37   1    78:36        
    2   122 Jazbar, Jožko        OK Azimut              Slo      32:32   5   63:05   3    95:37        
    3   120 Poljanšek, Aleš      OK Azimut              Slo      29:36   4   66:59   5    96:35        
    4   123 Petrovič, Dušan      OK Polaris             Slo      25:02   3   73:13   8    98:15        
    5   118 Škarabot, Miha       OK Polaris             Slo      23:32   2   77:04  11   100:36        
    6   121 Petrovič, Uroš       OK Polaris             Slo      33:13   6   83:50  12   117:03        

        125 Foški, Valter        OK Polaris             Slo                  92:09  13                 
        126 Pobežin, Robert      OK Trzin               Slo                  65:40   4                 
        127 Groff, Tomaž         OK Azimut              Slo                  72:57   7                 
        128 Mazej, Uroš          OK Azimut              Slo                  75:07   9                 
        130 Tišljar, Ivo         OK Orion               Cro                  67:30   6                 
        131 Darko, Klarić        OK Međimurje           Cro                 107:14  14                 
        119 Bauman, Boris        OK Brežice             Slo        dns       59:44   2                 
        134 Merunka, Darko       OK Maksimir            Cro                  76:53  10                 



M45  (15)                                       

    1   139 Močnik, Silvij       OK Azimut              Slo      21:16   1   56:09   2    77:25        
    2   137 Gobec, Karlo         OK Vihor               Cro      21:53   2   58:11   3    80:04        
    3   136 Borštnik, Aleš       OK Tivoli              Slo      26:02   3   68:17   6    94:19        
    4   135 Sladič, Roman        OK Perkmandeljc        Slo      26:33   4   72:25   7    98:58        
    5   138 Kristan, Martin      OK Komenda             Slo      26:36   5   73:57   8   100:33        

        144 Volčič, Roman        OK Tivoli              Slo                  75:25   9                 
        146 Perica, Mladen       OK Bjelovar            Cro                  80:30  11                 
        147 Vinko, Vladimir      OK Međimurje           Cro                  95:25  13                 
        148 Dražen, Janžek       OK Međimurje           Cro                  75:44  10                 
        149 Mihaljević, Nenad    OK Vihor               Cro                 139:55  15                 
        150 Jasparica, Damir     OK Torpedo             Cro                 118:09  14                 
        151 Pregartner, Georg    OLC Rudersdorf         Aut                  62:26   5                 
        152 Lovrec, Nenad        OK Vihor               Cro                  49:15   1                 
        153 Rogulja, Vlado       OK Polaris             Slo                  60:00   4                 
        143 Friessnig, Armin     TV Fuerstenfeld        Aut                  90:48  12                 



M50  (8)                                        

    1   157 Pirman SV, Srečo     Škofjeloški Orientacij Slo      19:48   1   57:34   2    77:22        
    2   155 Gawel, Jure          OK Slovenske Konjice   Slo      26:50   2   78:08   3   104:58        
    3   156 Sedej, Vlado         OK Azimut              Slo      29:42   4   88:12   5   117:54        
    4   154 Lapajne, Janko       OK Azimut              Slo      28:38   3   93:01   6   121:39        

        162 Vinko, Branimir      OK Međimurje           Cro                  84:14   4                 
        163 Cindrić, Marijan     OK Torpedo             Cro                 116:11   8                 
        158 Friessnig, Joachim   TV Fuerstenfeld        Aut                  46:24   1                 
        160 Krivokapič, Zoran    OK Maksimir            Cro                  96:07   7                 



MŽ10  (5)                                       

    1   167 Škarabot, Matej      OK Polaris             Slo      22:49   1   10:26   2    33:15        
    2   166 Gobec, Timo          OK Vihor               Cro      24:53   2   15:53   5    40:46        
    3   164 Petrovič, Gašper     OK Polaris             Slo      31:25   3   10:02   1    41:27        

        170 Smole, Brin          OK Polaris             Slo                  13:11   3                 
        171 Smole, Juš           OK Polaris             Slo                  13:20   4                 



Ž21A  (16)                                      

    1   177 Osterman, Eneja      OK Polaris             Slo      26:03   1   73:43   2    99:46        
    2   178 Flerin SV, Mojca     OK Komenda             Slo      37:41   3   73:22   1   111:03        
    3   175 Pribaković Borštnik, OK Tivoli              Slo      33:49   2   89:56   8   123:45        
    4   173 Rudolf SV, Nina      OK Polaris             Slo      39:55   4   90:21   9   130:16        
    5   191 Hribar, Anica        OK Brežice             Slo      40:41   5  101:39  13   142:20        

        182 Foški, Mojca         OK Polaris             Slo                 113:20  15                 
        172 Zdravković, Marta    OK Košutnjak           Srb        dns       88:36   7                 
        183 Anžur, Andreja       OK Komenda             Slo                 102:42  14                 
        184 Tomažin, Urša        OK Azimut              Slo                     mp                     
        185 Orlić, Antonija      OK Bjelovar            Cro                  88:33   6                 
        186 Ocvirk, Eva          OK Japetić             Cro                  93:51  10                 
        187 Kvočić, Vinka        OK Kapela              Cro                  73:52   3                 
        174 Leljak, Nevija       OK Vihor               Cro        dns       95:19  11                 
        188 Gobec, Ivana         OK Vihor               Cro                  83:02   5                 
        189 Tusić, Andrea        OK Lokve               Cro                  99:18  12                 
        190 Kogelman, Silke      OLC Rudersdorf         Aut                  81:49   4                 



Ž21B  (10)                                      

    1   194 Poljanšek, Marjanca  OK Azimut              Slo      30:14   2   43:56   4    74:10        
    2   196 Sršen, Mateja        OK Vihor               Cro      27:22   1   70:44   9    98:06        
    3   197 Drevenšek, Suzana    OK Komenda             Slo      42:01   3   70:12   8   112:13        

        203 Špendl, Katja        OK Trzin               Slo                  66:56   7                 
        204 Kovač, Marija        OK Nova Gorica         Slo                     mp                     
        205 Prosen, Maja         OK Azimut              Slo                  56:10   6                 
        206 Mazej, Branka        OK Azimut              Slo                  51:57   5                 
        207 Renić, Nikolina      OK Orion               Cro                  43:09   3                 
        208 Popović Budi, Daniel OK Japetić             Cro                  38:24   1                 
        211 Žužić, Sanja         OK Vihor               Cro                  41:20   2                 



Ž20  (3)                                        

    1   213 Kočila, Mihaela      OK Međimurje           Cro      23:35   1   54:46   3    78:21        

        216 Petranović, Barbara  OK Ris                 Cro                  49:11   1                 
        217 Tusić, Anamaria      OK Lokve               Cro                  50:52   2                 



Ž18  (8)                                        

    1   218 Blaževič, Ines       OK Brežice             Slo      26:19   1   59:15   3    85:34        
    2   220 Gregl, Sara          OK Brežice             Slo      34:40   2   67:03   4   101:43        

        221 Dremel, Ula          OK Trzin               Slo                  70:16   5                 
        222 Bremšak, Katarina    OK Komenda             Slo                  51:07   1                 
        223 Pogačar, Barbara     OK Komenda             Slo                  54:36   2                 
        224 Prezelj, Katja       OK Azimut              Slo                  75:25   6                 
        225 Bahun, Anja          OK Međimurje           Cro                  80:10   8                 
        226 Žerjav, Anita        OK Međimurje           Cro                  77:12   7                 



Ž14  (6)                                        

        228 Orešnik, Eva         OK Tivoli              Slo       disq       24:08   3                 
        231 Foški, Tajda         OK Polaris             Slo                  24:47   4                 
        232 Volčič, Maša         OK Tivoli              Slo                  22:24   2                 
        233 Jerman, Lara         OK Trzin               Slo                  22:14   1                 
        236 Vrbeta, Anamaria     OK Torpedo             Cro                  30:31   5                 
        237 Tišljar, Marija      OK Orion               Cro                  41:02   6                 



Ž12  (11)                                       

    1   240 Gobec, Lea Katarina  OK Vihor               Cro      19:38   1   24:16   4    43:54        
    2   238 Poljanšek, Katjuša   OK Azimut              Slo      22:13   2   29:06   6    51:19        

        241 Foški, Brina         OK Polaris             Slo                  33:09   9                 
        242 Črnigoj, Nina        OK Nova Gorica         Slo                  30:08   8                 
        243 Bratina, Kaja        OK Nova Gorica         Slo                     mp                     
        244 Tišljar, Ana         OK Orion               Cro                  21:00   2                 
        245 Renić, Iva           OK Orion               Cro                  24:01   3                 
        246 Petrović, Anamaria   OK Torpedo             Cro                  27:26   5                 
        247 Mihelčič, Hana       OK Lokve               Cro                  46:20  10                 
        248 Lovrec, Iva          OK Vihor               Cro                  18:09   1                 
        249 Lovrec, Mia          OK Vihor               Cro                  30:03   7                 



Rekreativna  (6)                                

        255 Tusić, Andrija       OK Lokve               Cro                  62:02   2                 
        256 Grdić, Toni          OK Lokve               Cro                  67:21   4                 
        257 Brnčić, Luka         OK Lokve               Cro                  55:01   1                 
        258 Mattiazzi, Mojca     No Club                Slo                  65:18   3                 
        259 Stevanović, Dušan    No Club                Slo                  68:20   5                 
        254 Jerman, Sandi        OK Trzin               Slo                  71:22   6                 



Začetniška  (7)                                 

    1   262 Poljanšek, Nika      OK Azimut              Slo      28:17   2   33:43   2    62:00        
    2   263 Škarabot, Anja       OK Polaris             Slo      26:42   1   35:42   5    62:24        
    3   260 Petrovič, Filip&Dome OK Polaris             Slo      33:55   3   35:34   4    69:29        

        266 Studen, Anja         OK Polaris             Slo                     mp                     
        267 Mazej, Zala          OK Azimut              Slo                  35:21   3                 
        269 Smole, Enej          OK Polaris             Slo                  40:02   6                 
        261 Rogulja, Oliver      OK Polaris             Slo                  22:37   1                 



Ž35  (8)                                        

    1   270 Punek Gobec, Neda    OK Vihor               Cro      28:30   2   63:03   1    91:33        
    2   271 Allwinger, Tunde     OK Brežice             Slo      27:34   1   65:02   2    92:36        
    3   273 Pretnar, Irma        OK Azimut              Slo      36:53   3   78:40   5   115:33        

        277 Smiljana, Janžek     OK Međimurje           Cro                  97:03   7                 
        278 Tusić, Rozmari       OK Lokve               Cro                 107:12   8                 
        279 Maget, Brigitte      OLC Rudersdorf         Aut                  68:19   3                 
        281 Lovrec, Darinka      OK Vihor               Cro                  71:56   4                 
        282 Jakšić, Mirka        OK Maksimir            Cro                  86:13   6