Shema strani | Kontakt | Obveščevalne liste | Povezave | Oglaševanje | Webmaster | English

Partnerji:

Mednarodna orientacijska zveza Olimpijski komite Slovenije - Združenje športnih Zvez Fundacija za šport Ministrstvo za šolstvo in šport Amfibija
Domov / Aktualno / Koledar

Koledar

12. BREZ MEJA / SENZA CONFINI (ZL13) (nedelja, 13. 1. 2019)

Organizator: GAJA orienteering
Kraj:
Tip: mednarodna
Razdalja: srednja

Razpis

FJK 2018 Orienteering Tour 1 /ZL 13

Tekma “Brez Meja / Senza confini”

Gropada

13. januarja 2019

 

Razpis

Karta: Gropada, merilo 1:7.500, plastnice na 5m.

Teren: kraški, gozdnat, odprta območja, steze in suhogradni zidki

Zbirališče – tekmovalni center:v športnem centru Gaja na Padričah, od 9:00 dalje.

Parkirni prostor: notranje parkiriščev športnem centru Gaja.

Dostop:

a) iz Bazovice: po pokrajinski cesti št.1 skozi Padriče, sto metrov po križišču za avtocesto, na desni;oznake na licu mesta;

b) z avtoceste: izvoz Padriče, na križišču s pokrajinsko cesto št.1 krenitilevo, nadaljevati sto metrov; oznake na licu mesta;

 
Merjenje časa:elektronski sistem SportIdent.

Prvi start:ob 10.30 na startno kontrolo (punching start). Tekmovalci bodo kljub temu razvrščeni v okvirno startno listo, ki naj se je po možnosti držijo, da ne bodo predolgo čakali pred startom v vrsti, na mrazu.

Start je od zbirnega mesta oddaljen približno 15 minut, peš.

Kategorije:

Bela (lahka) 1,6 km 

Rumena (srednja) 2,5 km

Rdeča (srednje težka) 3,8 km

Črna (težka) 5,0 km.

Skupine (max 3) (2,4 km) - ne šteje za končni seštevek Orienteering O-Tour 2019 FVG/FJK.

OPOZORILO: tekmovanje v vseh kategorijah (razen v skupini) poteka POSAMEZNO! 

Prijava v Belo kategorijo ni možna za tekmovalce, ki so prijavljeni v zvezo kot agonisti.

Odgovarjajoče kategorije za ZL so: A (črna), B (rdeča), C (rumena), D (bela – otroci in začetniki), Skupine (bela).


Prijave
do četrtka, 10. januarja, za člane Fiso na spletni straniFiso,za vse ostalena  orienteeringonline.net/BrezMeja alipreko elektronske pošte  posta@origaja.it

Možna je prijava tudi na licu mesta do 9.30, v mejah razpoložlljivosti kart, svetujemo pa predhodno prijavo.

Za tekmovalce iz Italije je zaradi zavarovanja obvezna prijava v zvezo FISO: ta je brezplačna za mladoletne, za odrasle stane 3,00 €. Za prijavo je potrebno predložiti kopijo zdravniškega potrdila za netekmovalno športno udejstvovanje.

Startnina:5,00 € za vse kategorije; najem čipa SI 1,50 €.

Izguba elektonskega čipa se zaračuna: 25,00 €.

KOSILO: V športnem centru bodo na voljo topli sendviči, meso in zelenjva z žara in pijača.

Razglasitev rezultatov in podelitev: predvidoma ob 14:00.

Kontaktni naslov:  posta@origaja.it; www.origaja.it; facebook: origaja

 

Vodja tekmovanja: Renato Pelessoni

Traserja:Goran e Nastja 

Start: Fiorenzo Ruzzier

Cilj: Peter Ferluga

Prijavni center: Elena Snidero

Obdelava podatkov: Antonella Sinigaglia

 

FVG 2018 Orienteering Tour 1/ ZL 13

Gara “Senza confini – Brez Meja”

Gropada

13 gennaio 2019

 

Invito e programma

Cartina: Gropada –  scala 1:7.500, equidistanza: 5m

Terreno
: carsico, con boschi, zone aperte, sentieri e muretti carsici.

 
Ritrovo e apertura segreteria:
presso i campi sportivi del Gaja a Padriciano (Trieste); apertura segreteria dalle ore 9.00.

Parcheggio:
interno ai campi sportivi del Gaja
 
Come arrivare: 

a) da Basovizza: imboccare la SP1 verso Padriciano,  un centinaio di metri dopo l’incrocio con lo svincolo autostradale a destra; indicazioni in loco; 
b) dall'autostrada: uscita di Padriciano, all'incrocio con SP1 girare a sinistra e proseguire per un centinaio di metri; indicazioni in loco.

Punzonatura
: SportIdent. 

Prima partenza:
dalle ore 10.30. La partenza avverrà con il sistema punching start, tuttavia verranno predisposte delle griglie di partenza indicative, per evitare che gli atleti debbano restare troppo a lungo al freddo in attesa della partenza.

Distanza dal ritrovo alla partenza: circa 15 minuti al passo 

Categorie:

Bianco - D (facile) 1,6 km

Giallo - C (medio) 2,5 km

Rosso - B (medio/difficile) 3,8 km 

e Nero - A (difficile) 5,0 km. 

Gruppi (max 3) - 2,4 km - che non dà punteggio per le classifiche finali del O-Tour FVG.

SI PRECISA, che la partecipazione a tutte le categorie (tranne nei gruppi) è RIGOROSAMENTE INDIVIDUALE!
Gli atleti agonisti non potranno iscriversi nel percorso bianco.
Per la ZL le categorie sono: A (percorso nero), B (percorso rosso), C (percorso giallo), D (percorso bianco – bambini ed esordienti), Gruppi.


Iscrizioni:
entro giovedì 10 gennaio, per i tesserati Fiso sul sito Fiso, per gli altri su orienteeringonline.net/BrezMejao scrivendo a posta@origaja.it

Sarà possibile iscriversi anche nella mattinata della gara, entro le 9:30 e comunque fino ad esaurimento delle cartine, quindi è caldamente consigliata la preiscrizione.
Per i partecipanti italiani è obbligatorio il tesseramento alla FISO per motivi assicurativi. La tessera è gratuita per i minori di 18 anni e costa € 3 per gli adulti. Nel caso si chieda il tesseramento, è obbligatorio presentarsi con una copia del certificato sportivo per l’attività non agonistica.

Quote di iscrizione
: € 5 per tutte le categorie; affitto SI card € 1,50. In caso di smarrimento della SI card affittata verranno addebitati € 25.

PRANZO: Al ritrovo sarà possibile pranzare con panini caldi, carne e verdura alla griglia e bibite.

Premiazioni: orientativamente alle ore 14.00

 


Contatti:
 posta@origaja.it; www.origaja.it; facebook: origaja

Direttore di gara:Renato Pelessoni
Tracciatori:Goran e Nastja
Responsabile di partenza: Fiorenzo Ruzzier
Responsabile di arrivo: Peter Ferluga
Responsabile di segreteria: Elena Snidero
Elaborazione dati: Antonella Sinigaglia

Karta

Karta (še) ni v registru kart OZS: Padriče - Trst



Koledar tekem in treningov

december

nedelja, 15. 12. 2019
ZL3 - Kladje - srednja
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Podlanišče
sobota, 21. 12. 2019
ZL 4 Otvoritev stalne proge - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Podboršt
nedelja, 22. 12. 2019
ZL 5 Božično presenečenje - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Komendska Dobrava
sobota, 28. 12. 2019
Ski SOL 1 / ZL - srednja
Orientacijski klub Polaris
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Pokljuka

januar

nedelja, 5. 1. 2020
ZL - rogaining - ultra dolga
Škofjeloški orientacijski klub
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Škofja Loka
nedelja, 26. 1. 2020
SSOL 2 - sprint
Planinsko društvo Ajdovščina
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Vipavski Križ
nedelja, 26. 1. 2020
SSOL 2 - sprint
Planinsko društvo Ajdovščina
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

februar

sobota, 8. 2. 2020
DP ski-o - srednja
Orientacijski klub Polaris
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

nedelja, 9. 2. 2020
DP ski-o - srednja
Orientacijski klub Polaris
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

marec

sobota, 7. 3. 2020
SOL 1 - dolga
DROT
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Lipica
sobota, 28. 3. 2020
SSOL 3 - sprint
Orientacijski klub Slovenske Konjice
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Logatec

april

sobota, 4. 4. 2020
SOL 2, DP ultra dolge - dolga
Orientacijski klub Tivoli
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Dobeno
petek, 17. 4. 2020
Orange O-Cup - SSOL 4 - sprint
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Kamnik
sobota, 18. 4. 2020
Orange O-Cup - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Stiška vas, Cerklje na Gorenjskem
nedelja, 19. 4. 2020
Orange O-Cup - SOL3 - dolga
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Črnuče, Ljubljana

maj

nedelja, 17. 5. 2020
DP srednje - srednja
Škofjeloški orientacijski klub
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

petek, 22. 5. 2020
Pokal Alpe Adria - štafeta
BTV
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Bavarska, Nemčija
sobota, 23. 5. 2020
Pokal Alpe Adria - dolga
BTV
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Bavarska, Nemčija
nedelja, 24. 5. 2020
Pokal Alpe Adria - srednja
BTV
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Bavarska, Nemčija
sreda, 27. 5. 2020
DUP - srednja
Orientacijski klub Polaris
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Tivoli
sobota, 30. 5. 2020
SOL 4 - srednja
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Dole nad Idrijo

junij

nedelja, 14. 6. 2020
DP, SSOL5 - sprint
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Idrija

september

sobota, 5. 9. 2020
SOL 5 - srednja
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Črni Vrh nad Idrijo
nedelja, 20. 9. 2020
SOL 6 - srednja
Orientacijski klub Brežice
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Brežice

oktober

nedelja, 4. 10. 2020
SOL 7 - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Prenje, Cerklje na Gorenjskem
sobota, 17. 10. 2020
DP, SOL 8 - dolga
Orientacijski klub Slovenske Konjice
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Rogla
nedelja, 18. 10. 2020
DP štafete - štafeta
Orientacijski klub Slovenske Konjice
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Rogla

november

nedelja, 8. 11. 2020
DP mešane štafete - štafeta
Orientacijski klub Tivoli
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Ljubljana
sobota, 14. 11. 2020
SOM - srednja
Orientacijski klub Slovenske Konjice
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Gropada-Lipica