Shema strani | Kontakt | Obveščevalne liste | Povezave | Oglaševanje | Webmaster | English

Partnerji:

Mednarodna orientacijska zveza Olimpijski komite Slovenije - Združenje športnih Zvez Fundacija za šport Ministrstvo za šolstvo in šport Amfibija
Domov / Aktualno / Koledar

Koledar

SOL5, Državno prvenstvo (sobota, 17. 5. 2008)

Organizator: Orientacijski klub Polaris
Kraj: Postojna
Tip: DP
Razdalja: dolga
E-mail: miro.salamun@siol.net; miha.skarabot@ijs.si; dusan.petrovic@guest.arnes.si

Razpis

                                                                        ENGLISH

BILTEN NAJDETE TU 

Vrsta tekmovanja:
sobota, 17. maj 2008: Državno prvenstvo v dolgih progah za posameznike
nedelja, 18. maj 2008: Državno prvenstvo štafet

Kraj: Postojna, oznake do tekmovalnega središča bodo postavljene iz centra Postojne, v smeri proti Postojnski jami

Organizator: Orientacijski klub Polaris
Vodja tekmovanja: Miha Škarabot
Traserja prog: Miha Škarabot, Dušan Petrovič
Sodnik Orientacijske zveze Slovenije: Brane Strnad

Prvi štart: sobota ob 11.00; nedelja ob 10.00

Karta: Postojnska gmajna, merilo 1 : 10 000, stanje april 2008
Teren: kraški, kamnit, vrtačast

Kategorije:
- za DP dolge proge:
MŽ10, M12, M14, M16, M18, M20, M21E, M21A, M21B, M35, M45, M50, Ž12, Ž14, Ž16, Ž18, Ž20, Ž21A, Ž21B, Ž35 (M21A, M21B in Ž21B ne veljajo za DP)
- za DP štafet:
MŽ12, M16, M18, M20, M21, M35, Ž16, Ž20, Ž21, Ž35 (štafeto sestavljata dva tekmovalca, razen v M21, kjer jo sestavljajo trije)

Oba dneva bodo na voljo otroška, rekreativna in začetniška proga, kjer lahko tekmujejo posamezniki ali skupine. V primeru da bo število prijav v kategoriji, ki šteje za kategorizacijo manjše od 6 sledi združevanje kategorij.

Prijave: do 11. maja na e-naslov: sportident@gmail.com (ime, klub, kategorija, SI čip), naknadne le do zapolnitve prostih mest. Prijave za otroško, rekreativno in začetniško kategorije bodo možne tudi do pol ure pred prvim štartom.
                            
Štartnina: za članske in mladinske kategorije (MŽ18 -)       10 EUR
               za otroške kategorije ( - MŽ16)                         5 EUR
               za rekreativno in začetniško kategorijo in MŽ10   2 EUR

Štafete  M21 20 EUR,  MŽ18-  15 EUR,   -MŽ16 8 EUR za posamezno štafeto.
    
Razglasitev rezultatov: v nedeljo, predvidoma ob 13.00 v ciljnem prostoru.

Medalje in nagrade za najboljše v vseh kategorijah.

Na tekmi bodo uporabljene starejše SI postaje, zato na tekmovanju ne bo mogoče uporabljati čipov s sedem-mestno številko.

Prenočišče v hotelu Šport  http://www.sport-hotel.si/si/index.jsp ali v Dijaškem domu v Postojni.  Dodatne informacije bodo objavljene na spletnih straneh Orientacijske zveze Slovenije: http://www.orientacijska-zveza.si Tekmovanje bo potekalo v vsakem vremenu. Vsak tekmovalec tekmuje na lastno odgovornost.

Štart je oddaljen 300 metrov.

Teren je kamnit, veliko detajlov, zaraščenost ni prehuda.

Štartna lista bo objavljena v petek.

Lokacija:


Prizorišče DP dolge proge

Tekmovalni center bo na Poljanah (438730, 71690), pot bo označena od centra Postojne.
Iz Postojne slediš oznakam za Jamo, po 400 metrih zaviješ desno in po dobrem kilometru si na parkirišču.

Podatki o progah:

Dolge proge: 

 

Proga

Kategorije

Dolžina

Vzpon

Št. KT

A

M21E

8170

355

23

B

M20 M21A Ž21A M35

5980

230

14

C

M18 M45 M50 M21B

Ž20 Ž35

3150

125

12

D

M16 Ž18 Ž21B OPEN

2660

100

10

E

M14 Ž14 Ž16

1990

65

10

F

M12 Ž12, začetniki

1620

55

9

G

MŽ10, otroška

1600

50

8

Štafete:

Proga

Kategorije

Dolžina

Vzpon

Št. KT

A

M21

5100

180

16

B

M18 M20 Ž21 M35

4000

140

13

C

M16 Ž18 Ž20 Ž35 OPEN

3100

130

12

D

Ž16

1900

60

8

E

MŽ12, začetniki, otroška

1700 

45

7

Competition type:
Saturday, May 17nd 2008: Slovenian Classic Distance Championship
Sunday, May 18rd 2008: Slovenian Relay Championship

Place: Postojna, (the route will be marked from the centre of Postojna to the direction of Postojna cave)

Organisers: Orienteering Club Polaris
Competition leader: Miha Škarabot
Course setter: Miha Škarabot, Dušan Petrovič
Slovenian Orienteering Federation's controllers: Brane Strnad

First start: Saturday at 11 a.m., Sunday at 10 a.m.

Map: Postojnska gmajna, scale 1 : 10 000, April 2008
Terrain: karstic, partly stony, a lot of depressions

Categories:
-  for classic distance race:
MŽ10, M12, M14, M16, M18, M20, M21E, M21A, M21B, M35, M45, M50, Ž12, Ž14, Ž16, Ž18, Ž20, Ž21A, Ž21B, Ž35
- for relay race:
MŽ12, M16, M18, M20, M21, M35, Ž16, Ž20, Ž21, Ž35 (a relay consists of two runners, exept for M21 where there are three runners)

Entries: before 11th May at address : sportident@gmail.com (name, club, category, SI number), late entries only if there is place on the starting list. Entries for kids, beginners and recreatives at the Competition centre half an hour before first start.

Entry fees:   for senior and junior categories (MW18-)      10 EUR
                  for children categories      (-MW16)              5 EUR
                  for recreatives and beginners and MW10      2 EUR
Relays:  M21 20 EUR,  MŽ18-  15 EUR,   -MŽ16 8 EUR for each relay team.   
         
Foreigners will be placed at the beginning of the start list!

Prize giving ceremony: Sunday at 1.00 p.m. at finish area
Medals and prizes for the best in all categories.

On the competition will be used older SI stations, so cards with seven digits numbers will not be possible to use.

Acommodation in hotel Sport http://www.sport-hotel.si/en/index.jsp.  Additional information: http://www.orientacijska-zveza.si/index.html

Competition will take place at any kind of weather. Each competitor starts at his own responsibility.

Karta: Postojnska gmajna

Standard: ISOM
št. karte: 189
Lastnik: Orientacijski klub Polaris
Lokacija: Geopedia
Avtorji: Alen Tadijanić, Cesare Tarabocchia
Merilo: 1:10000
Stanje: IV. 2008
Površina: 2.63km2

Proti Pivki jami razširjena karta št. 168 Postojna. Zahteven kraški teren je v severnem delu nekoliko manj kamnit, terenske oblike pa so precej večje in bolj grobe.


Karta je bila doslej uporabljena:




Koledar tekem in treningov

november

sobota, 18. 11. 2017
ZL4 - srednja
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Dole nad Idrijo
nedelja, 19. 11. 2017
SOM - Slovenski orientacijski maraton - ultra dolga
Orientacijski klub Brežice
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Sromlje
nedelja, 26. 11. 2017
SSOL1 - sprint
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Milje, Italija

december

sobota, 2. 12. 2017
ZL5 - Po spominu - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Suhadole
nedelja, 3. 12. 2017
ZL6 - Hribovska - srednja
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Cerkno
sobota, 9. 12. 2017
SSOL 2 - sprint
Orientacijski klub Slovenj Gradec
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Slovenj Gradec
sobota, 16. 12. 2017
ZL7 - nočna one man relay - drugo
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Hotedršica
sobota, 23. 12. 2017
ZL8 - predbožični šprint - sprint
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Cerkno
sobota, 30. 12. 2017
ZL9 - drugo
Orientacijski klub Polaris
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Pokljuka

januar

sobota, 6. 1. 2018
ZL10 - Novoletni Labirint - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

nedelja, 7. 1. 2018
ZL11 - Tekma presenečenja - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Komenda
sobota, 13. 1. 2018
ZL12 - Tekma v okviru prireditve Orientacist leta 2017 - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Komenda
nedelja, 14. 1. 2018
ZL13 - sprint
Orientacijski klub Polaris
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Kamnik
nedelja, 21. 1. 2018
ZL14 - drugo
DROT
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Podpeško Jezero
nedelja, 28. 1. 2018
ZL15 - srednja
Škofjeloški orientacijski klub
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Škofja Loka

februar

sobota, 3. 2. 2018
ZL16 - srednja
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

sobota, 10. 2. 2018
ZL17 - srednja
Orientacijski klub Tivoli
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

nedelja, 11. 2. 2018
ZL18 - sprint - sprint
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Gmajnica
sobota, 17. 2. 2018
ZL19 - Tekma dvojic - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Medvode
nedelja, 25. 2. 2018
ZL20 - srednja
Orientacijski klub Azimut
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij
Godovič

marec

sobota, 3. 3. 2018
ZL21 - Presenečenje - srednja
Orientacijski klub Komenda
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

nedelja, 4. 3. 2018
ZL22 - Zaključek ZL - srednja
Orientacijski klub Tivoli
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij

maj

sreda, 23. 5. 2018
Svetovni dan orientacije 2018 - srednja
Vsi klubi
WWWStartnaElektronska poštaRazpisVeč informacij