V dogovoru z mladinskim selektorjem je možna organizacija dodatnih testiranj v organizaciji klubov/skupine posameznikov. Vodjo testiranja in ustreznost proge potrdi selektor mladinske reprezentance.

• 2 - Maribor (3. 5.) ob 10:00
  • 3 - Koper (31.10.) ob 10:00

Junior World Orienteering Championship 2022

torek, 8. 11. 2022 (OZS)

Mladinsko svetovno prvenstvo je potekalo v dveh delih. Ker so v juliju Portugalsko zajeli obsežni požari, so lokalne oblasti prepovedale vse dejavnosti v gozdovih, zato so bili takrat izvedni samo šprinti.
Na šprintu je nastopilo 149 tekmovalk, naši reprezentantki pa sta zasedli sledeča mesta:
Katja Babič 39. in Nika Ravnikar 142.

Gozdne discipline so bile izpeljane med 3. in 6. novembrom. Katji in Niki se je pridružila še Nea Eržen.
Na srednjih progah je Katja osvojila odlično 24. mesto, Nea 76. in Nika 102. mesto. Uvrščenih je bilo 113 tekmovalk.
Na štafetah so dekleta nastopila v postavi Nea, Katja, Nika. Z 18. mestom so dosegla najboljšo slovensko uvrstitev na JWOC-ih na štafetah.
Prvenstvo se je zaključilo z dolgimi progami. Katja je še popravila dosežek iz srednjih prog, tako je zdaj letvica postavljena na 21. mesto (na dobri polovici proge je kazalo celo na uvrstitev v prvo deseterico), Nea je bila 99., Nika pa mesto za njo.