• Prijave so možne do 5.11.2017 na naslovu: PRIJAVE.

četrtek, 5. 10. 2017 (OZS)

Ekipa na longu

Matic v cilju štafet

Slovenski način ogrevanja

Evropskega mladinskega pokala 2017 (JEC), ki je potekal med 29.9. in 1.10.2017 v Furstenfeldu (Avstrija), se je udeležila slovenska ekipa v postavi: Mark Bogataj (OK Azimut), Matic Blaž (OK Komenda) in Žan Ravnikar (OK Komenda). Spremljal jih je Žan Luka Šumečki.

V petek so bile na sporedu štafete, fantje so v postavi Mark, Žan in Matic v kategoriji M20, nastopili zelo dobro in v konkurenci 47 ekip, osvojili 31. mesto. Za zmagovalno ekipo so zaostali 15 minut, kar je v takšni konkurenci izjemno. Po prvih dveh predajah pa je kazalo celo še malenkost bolje.

Drugi dan prvenstva je bila na vrsti najtežja preizkušnja, dolge proge. Najboljši so tekli pod 5min/km (upoštevajoč zračno razdaljo)! V kategoriji M18, je Žan Ravnikar osvojil 44.mesto, Matic Blaž pa 51.mesto, tekmovalo je 69 pobov.
Mark je v kategoriji M20 končal na 41.mestu (62 tekmovalcev), za prvim je zaostal 14:01, glede na to, da je zmagovalec (večkratni mladinski svetovni prvak Švicar Joey Hadorn) imel 2:57 prednosti pred drugo uvrščenim je .Markov rezultat spodbuden.

V nedeljo zjutraj so se borci tekom sprinta podili po Furstenfeldu. Zelo dobro je v kategoriji M18 odtekel Žan Ravnikar in se uvrstil na 37.mesto od 70 tekmovalcev. Škoda za približno 20 sekundno napako ob koncu, teh 20 sekund je v močni konkurenci namreč pomenilo 10 mest. Matic Blaž je osvojil 61. mesto.
Mark Bogataj v kategoriji M20 pa 43.mesto (63 tekmovalcev), je pa imel nekaj vrhunskih vmesnih časov in pokazal, da njegov potencial seže precej višje.

Konkurenca na JEC-u je brutalna saj nekatere močne reprezentance (Švedska, Švica, Češka,...) na tekmovanje pripeljejo po šest tekmovalcev, nekih eksotov pa tudi ni, zato je to bila verjetno celo najmočnejša tekma katere so se fantje v letošnjem letu (morda celo dozdajšnji karieri) udeležili. Vsekakor so videli, da se z marsikom lahko kosajo, kar bi morala biti odlična motivacija za zimske treninge.