V dogovoru z mladinskim selektorjem je možna organizacija dodatnih testiranj v organizaciji klubov/skupine posameznikov. Vodjo testiranja in ustreznost proge potrdi selektor mladinske reprezentance.

• 2 - Maribor (3. 5.) ob 10:00
  • 3 - Koper (31.10.) ob 10:00

EYOC 2017 zaključek

ponedeljek, 3. 7. 2017 (OZS)

Na dolgih progah je Žan v ravnovesje spravil svoje fizične sposobnosti in tehniko, tako da se je s 50./108 uvrstil v prvo polovico tekmovalcev, za zmagovalcem pa je zaostal 13:14. Škoda za eno napako in slabo izbrano varianto, saj bi brez teh napak lahko bil med 25. in 30. mestom. Je pa spoznal, da ima potencial za več, kar je super.

Matic je začel zelo dobro, potem pa ravno v delu, ki bi moral biti pisan njemu na kožo (tehnične kratke etape v balvanih) naredil veliko napako, po tem pa je tudi fizično popustil, tako je bil njegov nastop dovolj za 68. mesto (+20:38 za prvim).

Tjažu se pozna, da je premalo na karti, se je pa do konca boril in osvojil 102.mesto (+47:57).

Pri dekletih je solidno z nalogo opravila Zala, tudi ona je naredila nekaj nepotrebnih napak, brez katerih bi lahko bila kakšnih 10 mest višje, je pa 54. mesto od 92 tekmovalk (+18:03), še vedno lep rezultat.

Polona in Nika pa sta se nekoliko ustrašili proge ter zaključili na 82. (+31:40) in 86. mestu (+35:55) od 99 tekmovalk.

Z izjemo Žana so bili vsi nekoliko razočarani, a jih je to očitno nekoliko podžgalo, saj so na štafetah vsi odtekli zelo dobro oziroma vsaj dobro. Pozornosti ti prisluži predvsem Žan, ki je na prvi predaji nastopil podkrepljen s samozavestjo in se velik del proge držal izjemno, na dobri polovici proge (po 19minutah teka) pa je bil celo v vodstvu! Žal je takoj za tem naredil veliko napako in izgubil stik z vodilnimi, se je pa znal umiriti in potem brez težav odtekel do cilja, svojo živalskost prikazal tudi v strmem finišu in postavil najboljši čas ter predal kot 15.

Ostali so se držali prvega pravila (glej mikrolokacije), ohranjali mirno kri in odtekli tako kot zmorejo. S tem so pridelali ene boljših uvrstitev v zgodovini na EYOC-ih za Slovenijo. Fantje 17./30 (druga najboljša uvrstitev), dekleta pa 22./27 (relativno najboljša uvrstitev).